Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Diemedžio Vakarai

 


Poetų ir dailininkų pleneras     

      Šis Lietuvos – Baltarusijos – Ukrainos - Gruzijos poetų ir dailininkų pleneras buvo skirtas Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Jo tikslas – skirtingų šalių dailininkų integracija, bendros kūrybinės terpės suradimas Europos kultūros kontekste, lietuvių kūrybos propagavimas tarp minėtų tautų kūrėjų ir kultūra besidominčių žmonių, bei svečių kūrybos propagavimas Lietuvoje. Pleneras vyko š.m. rugpjūčio 30 - rugsėjo 05 dienomis Palangoje Lietuvos rašytojų sąjungos kūrybos ir poilsio namuose „Diemedis“. Tokį renginį Viešoji įstaiga „Rašytojų sąjungos fondas“ vykdė jau trečius metus.
      Į pirmąjį plenerą, kuris vyko Nidoje, Urbo kalne 2007 rudenį susirinko poetai ir dailininkai iš trijų šalių: Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Į antrąjį, organizuotą pernai birželį       Druskininkuose, suvažiavo poetai ir fotografai iš keturių šalių: Baltarusijos, Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos. Šiemet projkete dalyvavo lietuvių poetai ir vertėjai: Gasparas Aleksa , Birutė Jonuškaitė, Jonas Liniauskas, Donatas Petrošius, Sara Poisson, Violeta Šoblinskaitė-Aleksa, Lietuvių dailininkai: Valentinas Ajauskas, Eugenijus Raugas, Nijolė Šaltenytė, Loreta Zdanavičienė, Ričardas Zdanavičius. Gruzinų poetai ir vertėjai: Nana Devize, George Nakhutsrishvili, David Robakidze, Amiran Svimonishvili. Baltarusių poetai ir vertėjai : Adriej Chadanovič, Valiaryna Gustava, Gleb Labadzenka, Nasta Mancevič, Vitali Ryžkou. Baltarusių dailininkai: . Vitali Gunaza, Maria Isajonok, Piatrouskaya Alena. Ukrainos poetai ir vertėjai: Sergiej Cuško, Oliana Čeredničeko, Olha Sukhomlyn, Natalia Trokhym, Vladyslav Žurba. Ukrainos dailininkai: Ivan Donič, Kateryna Miščiuk, Olena Pogrebniak . Projekto koordinatorė jau trečius metus buvo Rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja, rašytoja ir vertėja Birutė Jonuškaitė.
      Kiekvienais metais poetams duodama ta pati užduotis: išversti kitų dalyvių poeziją (po penkis kiekvieno dalyvio eilėraščius) į savo kalbą. Du metus iš eilės buvo išleisti plenero darbų almanachai: 2007 metais – trikalbis „Žodžiai ir spalvos“, o 2008 metais – keturkalbis „ Karalių delnuose“. Juose sudėti ir dailininkų bei fotografų pleneriniai darbai. Almanacho „Karalių delnuose“ išskirtinumas – ne tik galimybė susipažinti su kaimynų poezija, bet ir jame esanti kompaktinė plokštelė: Giedrius Arbačiauskas dainuoja baltarusių poeziją lietuviškai (Mariaus Salyno muzika), o baltarusių ansamblis „Kryvakryž“ - lietuvių poetų eiles pavertęs dainomis atlieka baltarusių kalba.
      Kiekvienais metais, pasibaigus plenerui, organizuojama tose vietose, kur jis vyko, vieno vakaro tapybos darbų paroda bei poezijos vakaras visomis, plenere skambėjusiomis kalbomis. Šiemet toks renginys įvyko „Anapilio“ klube Palangoje. Visą lapkričio mėnesį trunkanti plenero darbų paroda veikė Vilniuje, galerijoje, esančioje prekybos centro „Gedimino 9“ ketvirtame aukšte, o lapkričio 10 dieną plenero dalyviai buvo atvykę į internetinio almanacho „Diemedžio vakarai“ pristatymą Rašytojų klube, kur skaitė poeziją keturiomis kalbomis.
      Visą šių metų plenero darbų derlių galima pamatyti šioje svetainėje paspaudus nuorodą „Diemedžio vakarai“. Lėšų išleisti almanachą knyga dėl visuotinos krizės, deja, nėra. Tačiau smagu, kad projekto tęstinumas nenutrūko ir tai vien LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento dėka. Jis jau trečius metus iš eilės finansavo šį projektą.


Parsisiųsti Almanachą "Diemedzio vakarai 2009" :
Diemedžio Vakarai (Aukštos kokybės - 17.5 MB)
Diemedžio Vakarai (Žemos kokybės - 4.6 MB)


Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Knygos dailininkas Andrius Surgailis: "svarstyklių lėkštės turi susilyginti"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama