Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Rašytojas Robertas Kundrotas: "internete iš tikro demokratija"

 

Ričardas. Sakei, esi televizoriaus nežiūrintis žmogus. O kokia Tavo nuomonė ir požiūris į kultūros internetą?
Robertas. Internetas visom prasmėm yra sveikintinas reiškinys. Tai tikras žinių šaltinis. Informatyvumas, manau, yra svarbiausia jo savybė. Kalbant apie kokybę kiltų kai kurių abejonių, svarstymų už ar prieš. Bet man, kaip melomanui, internetas atveria didelių galimybių. Internete pakankamai sužinau apie Johną Cage‘ą, Karlheinz‘ą Stockhausen‘ą, Sun Ra, Coltrane‘ą ar Coleman‘ą ir kitus muzikus. Ir ne tik muzikus.

Juk tereikia google puslapyje įrašyti vardą – ir tau visas meniu prieš akis. Žinoma, jeigu supranti anglų kalbą. Į kitakalbius literatūros puslapius dar nesu įnikęs, todėl negaliu pasakyti apie jų kokybę. Bet lietuviški interneto puslapiai, skirti literatūrai, mano manymu, yra svarbus sveikintinas reiškinys. Juk čia kiekvienas gali publikuoti savo kūrybą. O ar ta kūryba verta, palikime spręsti laikui. Norėdamas patekti į kokį nors viešą kultūros leidinį, be rekomendacijų šiais laikais, kaip ir visais kitais, nepateksi. Jei ateini iš gatvės, susiduri su išankstiniu pasipriešinimu. Internete yra visiškai kitaip. Jame akivaizdi demokratija, kuri kiek apkarpo kokybės reikalavimus, arba jų iš viso nekelia. Tačiau reikšminga tai, kad straipsnį, poeziją, apsakymą galima patalpinti internete ir bemaž iškart sužinoti skaitytojų nuomonę. Gyva, tikra, entuziastinga skaitytojų reakcija - tai labai svarbu. Internete, pažiūrėk, užverda tokios diskusijos, susikerta tokios skirtingos nuomonės! Tiesa, kai kada diskusija virsta paika banalybe arba sąskaitų suvedimu.
Ričardas. Man nepriimtinas toks dalykas kaip anonimiškumas. Dėl ko slepiamasi po nickname‘ais. Tai yra viešumos baimė, slapukavimas, ar tiesiog toks žaidimo principas?
Robertas. Jei nebijai reikšti savo nuomonės, gali pasirašyti ir savo tikruoju vardu. Anonimiškumas keistas dalykas. Kažkada teko skaityti įdomų straipsnį, kuriame žymūs mūsų kultūros žmonės samprotavo apie kaukę ir jos vaidmenį viduramžiais. Nežinau, ar kaukės fenomenas tiesiogiai siejasi su interneto anonimiškumu. Tačiau būdamas su kauke tampi anonimiškas ir gali elgtis taip, kaip nesielgtum be jos. Kodėl gi viduramžių misterijos su kaukėmis buvo tokios svarbios ir kaip pavyko išlaikyti tą tradiciją? Galbūt tai yra vienas iš atsakymų dėl interneto paveikumo, to slapto, anonimiško džiaugsmo, nerodant savo tikro veido.

Ričardo Šileikos "BLICAS"


Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Poetas Viktoras Rudžianskas: "viltinga kaip paskutinė vakarienė"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama