Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Marius Burokas. Apie kūrybą

      Kokius įspūdžius Jums palieka kūrinių publikacijos spaudoje, pasirodžiusios knygos? Ar esate abejingas tokiems įvykiams?
    Savo kūrinių publikacijų spaudoje laukiu, tiesa, galbūt labiau dėl to, kad pamatyčiau savo akimis, ar viskas tvarkoje, neiškraipytos eilutės, etc. nes ne kartą taip buvo pasitaikę. Knygos pasirodymas taip pat svarbus, nors didžiausią džiaugsmą patiriu atidavęs rankraštį ir sužinojęs, kad jį tikrai leis. Patinka pats knygos parengimo spaudai procesas: galvoti kaip kas atrodys.
Tikrai laukiu kai kurių poetų ir prozininkų publikacijų spaudoje, jų knygų, pavardžių čia neminėsiu. Visada jas skaitau, perku leidinius, knygas.
    Ar kreipiate dėmesį į Jūsų kūrybos vertinimus? Ar jautriai reaguojate į neigiamus atsiliepimus, nepalankias recenzijas?
    Žinoma kreipiu. Man svarbus ‚grįžtamasis ryšys“, kritikų ir recenzentų nuomonė, įdomu kaip tai, ką darau mato ir vertina kiti. Tai natūralu. Į neigiamus atsiliepimus ir nepalankias recenzijas reaguoju jautriai, tačiau vėliau visada stengiuosi suprast „kur šuo pakastas“, t. y. kodėl tam ar anam užkliuvo tas ar anas. Galbūt tai pernelyg smulkmeniška, tačiau padeda pamatyti savo tekstus iš šalies.
   Ar skaitote komentarus internete prie savo tekstų? Ką manote apie tokį bendravimo būdą?
   Skaitau, deja. Niekaip negaliu atsispirti, smalsumas nugali. Perskaitai apie save ir savo kūrybą tokių dalykų, kokių dažnai negalėtum net įsivaizduoti. Adekvačių vertinimų dažniausiai būna itin nedaug. Komentatorių „chebra“ (paprastai tai būna tokios pastovios kompanijos, ypač „culture.lt“), labiau puoselėja ir demonstruoja savo „ego“, negu ką nors įdomesnio parašo apie perskaitytą tekstą. Pasitaiko ir atvirų kokio nors rašytojo (-jos) gujimo ir užgauliojimo atvejų. Šlykštu ir tiek. Į tokius dalykus dažniausiai stengiuosi reaguoti. Na, o toks bendravimo būdas yra ir tiek. Galbūt rimtesniuose interneto portaluose reiktų atprasti paskubom rašinėti visokį mėšlą. Susilaikymas šiuo atveju – dorybė.
   Ar esate pripažintas rašytojas? O gal jaučiatės nepakankamai įvertintas?
   Esu šiek tiek žinomas rašytojas ir tiek. Visų pirma rašau ir publikuoju nedaug, nerašau publicistikos ir į interneto portalus (galbūt dėl tingėjimo ar tiesiog neatėjo laikas). O kiek mane pripažįsta kiti – ne mano reikalas. Galbūt dabar mano pavardė dažniau šmėkščioja ties poezijos ir prozos vertimais, negu lietuvių literatūroje. Nepakankamai įvertintas kartais pasijuntu, tačiau manau, kad tai labiau psichologinė mano paties problema, o ne adekvatus požiūris į tikrovę. Nesu nuveikęs kažko labai didaus, naudingo ir nepaprasto, kad dabar laukčiau delegacijų su gėlėmis ir premijomis. O savęs girti bei prastuminėti savigarba neleidžia.
    Ar Jums pačiam įdomu tai, ką rašote?
   Jei nebūtų įdomu, nerašyčiau. Rašymas yra mano asmenybės dalis, o rašytojas – dažniausiai egocentrikas, tai kaip galėčiau sau būti neįdomus?

Kalbino Benediktas Januševičius

Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Gamtos mylėtojas Albinas Šarkinas: "reikalinga asmeninė iniciatyva"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama