Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Buhalterė Danguolė Nekrašienė: "sąžinei ir garbei laikų nėra"

 

Ričardas. Kaip manai, ką dabartiniame gyvenime reiškia sąžinė ir garbė?
Danguolė. Aš kalbėsiu tik apie save. Nes visada stengiuosi išlikti pakankamai sąžininga ir pakankamai garbinga visuose gyvenimo srityse nepriklausomai nuo to, kokie mane supa žmonės. Netgi atsidūrus terpėj, kur sąžinė visišką nulį reiškiantis dalykas. Aš vis tiek išlieku neprisitaikėliška ir visiškai niekada neišsiverčiu. Aišku, po to labai kenčiu, aišku, po to būna labai blogai. Aišku, po to būnu išmesta iš tos vietos.


 

Rašytojas, "Metų" vyriausiasis redaktorius, Nerašytojų sąjungos įkūrėjas Danielius Mušinskas: "knygos plūsta kaip skruzdės, skėriai ir tarakonai"

 

Ričardas. Minėjote, kad nerašote ir nerašote, kad nereikia rašyti, nes ir taip be proto daug knygų išleidžiama. O dabar užklupau Tamstą, bevartantį savo naujintėlaitę knygą. Kaip pasiteisinsite? Ar išsižadėsite? Ką reiškia rašymas ir ką reiškia nerašymas?
Danielius. Visiškai sutinku su tavo pasakytais teiginiais. Nes jeigu aš ką panašaus sakiau, nieko neatsimenu. O tai, ką tu pamatei, iš tikrųjų yra knyga, kuri vadinasi „Kalno saugotojas“, ją ką tik išleido leidykla „Homo liber“. O kaip tai atsitiko, yra visiška paslaptis, kurį niekad niekam nebus išduota.


 

Troleibuso keleivis Julius Malinauskas: "bendrabūvio charakteringiausios paradigmos"

 

Ričardas. Kur dabar važiuojate ar iš kur grįžtate? Paties veidą labai dažnai matau troleibusuose.
Julius. Kaip visada, važiuoju iš taško A į tašką B, arba grįžtų iš taško X į tašką Y. Važinėtis troleibusais – mano hobis ir mano darbas. Labai mėgstu apžiūrinėti dešimt, dvidešimt ar ilgiau minučių šioje erdvėje gyvenančius žmones. Rūpi, ką jie vilki, ką avi, kokias kepures nešioja, kokias rankines turi.


 

Gamtos mylėtojas Albinas Šarkinas: "reikalinga asmeninė iniciatyva"

 

Ričardas. Labai deklaratyvu save įvardyti gamtos mylėtoju ar puoselėtoju. Tai kvepia buvusiais žaliaisiais, kurių žodis, deja deja, visada paskutinis ir nieko esmingo nelemiantis rinkos tvarkdaryboje.
Albinas. Atsiprašau, ponuli, bet nė kiek nesigėdiju nei savo žodžių, nei savo meilės. Tiesa, nesu nei Lietuvos žaliųjų judėtojas, nei tarptautinės Greenpeace organizacijos narys. Aš esu už tai, kad gamtai reikia palikti laisvę, tai yra kuo mažiau kišti savo savanaudiškus nagus į Viešpaties kontroliuojamą zoną.


 

Istorikas Edmundas Vaičaitis: "kasdienė istorija tėra isterija"

 

Ričardas. Esi profesionalus istorikas, nors šiuo metu užsiimi visiškai kitais dalykais. Kaip vertini didžiąją istoriją ir jos kūrėjus?
Edmundas. Nelabai suprantu, ką turi omeny sakydamas didžioji istorija. Kiekviena istorija nėra nei didžioji, nei mažoji. Ji yra daugiakvapė ir margabalsė. Ji yra perspalvinta (ir nuolat perspalvinama).


 

Knygos menininkas Romas Orantas: "reikia ir Dievo dovanos"

 

Ričardas. Kas Tau yra tėvynė?
Romas. Psichologas Zenonas Streikus prieš dvidešimt metų vienoj paskaitoj yra pasakęs, kad pasaulyje yra trys šventi dalykai – laisvė, tėvynė ir motina. Nes jie yra duoti Dievo. Tėvynę taip pat ne aš pasirinkau, kur gimti, po kokiu medžiu, tarp kokių žmonių ir po kokiu dangum. Jeigu tiek metų atsimenu, matyt, sutinku. Man tėvynė yra šventas dalykas.


 

Filologijos bakalaurė Vaiva Kuodytė: "puikus būdas pajusti visko skonį"

 

Ričardas. Regėjau, kaip Tavo akys blizgėte blizgėjo. Vos vos susilaikei po pietų neišlaižius savo lėkštės. Iš kur toks potraukis?
Vaiva. Pradžia buvo tokia, kai būdama ketverių metų gavau nuo mamos į kailį už tai, kad iš šuns bliūdo kartu su šuniu mokiausi lakti pieną.


 

Maketuotoja Dalia Kavaliūnaitė: "mano laisvė turi ribas"

 

Ričardas. Kas Tau esamajame laike yra svarbiausia? Kame randi gyvenimo pilnatvę?
Dalia. Tai žmonės, kurie šalia, kurie supa, kurie myli, kuriuos aš myliu. Dažniausiai ir galvoju, ir veikiu dėl tų žmonių. Ar jie dėl manęs. O šiaip viskas, kas yra aplinkui, svarbu esamajame laike, nepaisant gerai ar blogai. Vertini tik paskui.


 

Kultūrininkas Juozas Žitkauskas: "geriausiai yra varlės"

 

Ričardas. Sakyk apie gimtąją Dzūkiją viską, kas rūpi, kas širdyje krebžda.
Juozas. Žinai, man šiuo metu daug kas dzūkiško ir apie Dzūkiją širdyje krebžda. Kadangi šiemet mano tėviškei Kapčiamiesčiui yra keturi šimtai devyniasdešimt metų. Džiaugiuosi, kad miestelis artėja prie pusšimčio metų, bet liūdna, kad šiandien dar beveik nesimato jokių šventei pasiruošimo ženklų. Toks įspūdis, kad jubiliejus gerokai dar už kalnų... O rugsėjy jau turi būti iškilmės. Birželio viduryje lankiausi Kapčiamiestyje, sutikau Lazdijų rajono merą, miestelio seniūną. Kalbėjom apie tai, o kas iš to bus, pamatysim...


 

Literatūros kritikas Valentinas Sventickas: "be kaklaraiščio geriau"

 

Ričardas. Pats esi visuomenės oficialus žmogus, anksčiau vadindavo veikėjas, todėl būtina elgtis padoriai ir dėvėti kaklaraištį. Knieti žinoti apie kaklaraiščio reikalus, ar tai prievarta?
Valentinas. Šiaip aš nenorėčiau kaklaraiščio nešioti. Bet kai pradėjau dirbti Rašytojų sąjungos valdybos sekretoriumi, vieną kartą Juozas Baltušis sako: gal visgi tu pasirišk kaklaraištį, visko būna tam tavo darbe, tai tenka pas kokią valdžią eiti, tai atstovaut. Dar dažniau būdavau su kaklaraiščiu tuo metu, kai dirbau Rašytojų sąjungos pirmininku.


[0-10]  [10-20]  [20-30]  


Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Kultūrininkas Aleksandras Šidlauskas: "vakarais nežiūriu jokių televizorių"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama