Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Poetas ir žurnalistas Lukas Miknevičius: "yra mano informacija, ir yra nereikalinga informacija"

 

Ričardas. Esi įvairiažanrės informacijos gavėjas, fasuotojas ir skleidėjas. Pasisakyk.
Lukas. Informacijos vertė man yra niekinė. Mes gyvenam tokiam amžiuj, kur yra didžiulis informacijos perteklius. Mane erzina bet kokia papildoma informacija, apie ką ji bebūtų. Tai, žinoma, galbūt yra susiję su mano darbu, kur aš turiu apdoroti labai daug informacijos. Reikia informaciją filtruoti. Man atrodo, kad turėtų būti institucija, kuri filtruotų informaciją ir neapkrautų žmonių smegenų visiškai bereikalingais dalykais. Nes aš tą jaučiu, tu tą jauti, ir visi, sėdintys prie šio staliuko, tą jaučia. Juk mūsų smegenys yra apkraunamos visiškai beviltiška, absoliučiai nereikalinga informacija.
Kita vertus, aš galvoju, kad nėra nereikalingos informacijos. Aš didžiuojuosi, kad aš žinau, kaip vadinasi viena ar kita grupės „Šeši devyni danguje“ daina. Aišku, galit iš manęs juoktis, bet aš galvoju, kad tai man gyvenime galbūt pravers. Iš principo informacija yra labai gerai, bet jos yra per daug. Pavyzdžiui, aš net neturiu televizoriaus, bet kažkaip televizijos informacija įsigudrina mane pasiekti. Va tai jau yra blogai. Jeigu aš turėčiau televizorių, tada būtų viskas tvarkoj. Aš galėčiau atsirinkti. Bet televizijos informacija pasiekia žmogų, neturintį televizoriaus. O tai jau yra ženklai, keliantys nerimą. O ką daryti, aš nežinau. Man atrodo, nieko nereikia daryti, nes nieko neįmanoma padaryti. Mes gyvename tokiame pasauly, kur informacijos sklaida yra visiškai nereguliuojamas procesas.
Ričardas. Prie kurio tu irgi uoliai prisidedi.
Lukas. Taip, mane gyvenimas privertė skleisti tokią informaciją, kuri yra žmonėms nereikalinga.
Ričardas. O dabar sakyk apie tokį viešai neaktualų dalyką kaip tyla. Ar Tau jos reikia?
Lukas. Tyla išvis negali būt nei aktualus, nei neaktualus dalykas. Tyla a priori žmogui yra reikalinga. Be kažkokios intymios erdvės, be intymios tylos žmogus absoliučiai išprotėtų. Nes žmogus visą dieną vaikščiojo gatvėmis, visą dieną kažką veikė, dirbo, visą tą laiką jam į galvą buvo pumpuojama informacija. Išeitys iš to yra tiktai dvi: arba vakare prisigerti negyvai, arba užsidaryti tyloj.
Ričardas. Bokalo tyla, kartuvių tyla...
Lukas. Bokalo tyla, kartuvių tyla, informacijos tyla. Nors kai aš užsidarau į tą intymią erdvę, kai tyrinėju savo namų sienas, tai man tos sienos irgi labai daug informacijos suteikia. Bet ta informacija nėra nei reikalinga, nei nereikalinga. Tai yra mano informacija. Yra mano informacija, ir yra nereikalinga informacija. Man kitokių informacijų nebūna.
Ričardas. O kokios Tavo intymios erdvės, kurios Tave gelbsti?
Lukas. Kiekvienam yra kitaip. Mano asmeninė erdvė yra, kai aš išvažiuoju žvejoti. Yra Dubysos upė, yra upės slėnis, nusileidi į tą slėnį, o ten net mobilaus telefono išjungti nereikia, nes ten neveikia mobilus ryšys. Įbrendi į upę ir esi tu, upė, vandens paukščiai, koks nors gyvūnas, atėjęs atsigerti, matomoj vietoj žuvis. Būni su tuo ir su savim. Ir niekas tau daugiau neegzistuoja. Aš, beje, ir tekstą apie tai esu rašęs. Apie ką aš galvoju žvejodamas? Apie nieką. Tai ir yra informacijos nepriėmimas. Tai ir yra ta intymi erdvė.

Ričardo Šileikos "BLICAS"


Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Literatūros kritikas Valentinas Sventickas: "be kaklaraiščio geriau"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama