Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Fotografas Gintaras Žilys: "aš dėl nieko nedarau tragedijų"

 

Ričardas. Džiaugiesi kiekviena diena. Iš kur semiesi optimizmo? O visgi būna ir bloga, skaudu ir liūdna. Kaip elgiesi ir galvoji tada?
Gintaras. Man nėra liūdesio. Gyvendamas supratau, kad liūdesys žmogui nieko neduoda. Kodėl jis liūdesys? Dėl tam tikrų nerealizuotų sumanymų ar galimybių. Tačiau žmogus visada turi daryti taip, kad galėtų džiaugtis gyvenimu, tai ir tu daryk viską, kad galėtum džiaugtis gyvenimu. O tie dalykai ar reiškiniai, kurie atsiranda ne iš tavo valios, neturėtų liūdinti arba nuteikti pesimistiškai. Dėl jų nereikia sielotis, kadangi tai nuo tavęs nepriklauso. Be to, daugelį žmonių gniuždo jų pačių negatyvus požiūris į kitus: tas gyvena turtingai, tas piniguose maudosi. Betgi kiekvienas turi savo gyvenimo kelią.

Aš tikiu, kad visatos procesorius, kuriame mes visi irgi esame dalyviai, yra užprogramavęs kiekvieno žmogaus tam tikrą funkciją. Nebūtinai daryti pinigus, bet ir vykdyti dvasinės kūrybos funkcijas ir panašiai. Bet jeigu žmogus netiki savimi ir duotybe, o į aplinką žiūri vien per materialinę prizmę, jam gyvenimas pasidaro nelaimingas. Sakykim, aš šiandien susikūriau ką aš sugebėjau susikurti, ir tuo džiaugiuosi. Man nėra problemų, ar šiandien turiu daugiau pavalgyti, ar mažiau, ar turiu daugiau apsirengti, ar mažiau. Aš šiandien turiu, ir tuo džiaugiuosi. Aš dėl nieko nedarau jokių tragedijų. Man tiesiog yra gera. Jeigu aš pasidarau daugiau, tada sau leidžiu šiek tiek daugiau. Pagerinu savo nuotaiką. Bet jos neprarandu, kai vėl nebeturiu, kai vėl gyvenu savo kasdienį minimumą.
Ričardas. Esi labai atviras ir komunikabilus žmogus. Ką Tau reiškia bendravimas, ką Tau reiškia bičiuliai? Ką iš to gauni?
Gintaras. Dar jaunystėje mudu su tėvu dažnai kalbėdavomės apie gyvenimiškus dalykus ir prasmę. Su kuo gali susidurti ir panašiai. Ir supratau, kad aš negaliu gyventi nebendraudamas. Aš negaliu gyventi be visuomeninės veiklos. Savyje aš visada buvau laisvas, todėl man reikėjo bendravimo. Kartu realizuojant tam tikrus sumanymus. Aš negaliu be savo idėjų realizavimo plačiąja prasme. Laikui bėgant supratau, kad myliu žmones. Ypatingai, kuomet jauti, kad žmogus yra nuoširdus, nesavanaudiškas, siekiantis daugiau nuveikti bendram tikslui. Aš labai gerai prisimenu atgimimo laiką, kai mes, bendraminčiai, susibūrėme į iniciatyvinę sąjūdžio grupę. Stačia galva pasinėrėm į tą atgimimo verpetą. Juk neįmanoma įsivaizduoti, kaip galima atsiriboti, likti nuošalėje nuo istorinių įvykių, vedusių į nepriklausomybę. Bendravimą riša ir tie momentai, kuriuos įvardiju kaip meilę savo kraštui. Bendravimą stiprina žmonių gerumas ir tikrosios gyvenimo vertybės – sąžiningumas, padorumas. Per bendravimą sukuriami tam tikri projektai, kurie suteikia džiaugsmo ne tik tau asmeniškai, bet ir kitiems.

Ričardo Šileikos "BLICAS"


Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Istorikas Edmundas Vaičaitis: "kasdienė istorija tėra isterija"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama