Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

SINTEZIJA

 

Lietuvoje poezija vis dar gyvena XX a. nuotaikomis. Poezijos knygelės leidžiamos mažais tiražais, jų dizainas labiau maskuoja, nei patraukia dėmesį, poezijos skaitymai, net ir paįvairinti muzikiniais intarpais, kelia nuobodulį ne tik žiūrovams, bet ir patiems poetams. Tuo tarpu kitose Europos valstybėse eksperimentinė poezija jau turi išsikovojusi savo vietą ir savo gerbėjų ratą. Užtenka paminėti keletą pavyzdžių: eksperimentuojančių Latvijos poetų grupė „Orbita“, poetas iš Rusijos Andrej Andrianov ir jo audiovizualinės poezijos projektai „Ežy i Petručio“, video poezijos festivaliai „Video Bardo“ (Argentina), „Zebra“ (Vokietija), „PoliPoesia“ (Ispanija) ir kt.

Lietuvoje taip pat auga jauna, stipri ir įdomi poetų karta. Tai vienur, tai kitur surengiamas tarpdisciplininis eksperimentinis renginys ar projektas, vykdomos viešosios meninės akcijos, kurių iniciatoriai – jaunieji poetai.

Didžiuosiuose miestuose rengiami įvairūs šiuolaikinių medijų festivaliai, sulaukiantys didelio kūrėjų ir publikos dėmesio. Tačiau daugelis jų orientuojasi į eksperimentinę muziką ir video meną.

Lietuvos rašytojų sąjunga, skatindama jaunus talentingus poetus ieškoti naujų išraiškos priemonių jungiant ir eksperimentuojant su pačiomis įvairiausiomis meno šakomis ir medijomis, pradėjo pirmąjį eksperimentinės audiovizualinės poezijos judėjimą „SINTEZIJA“, kuriame svarbiausią vietą užima žodis, poezija, tekstas.

SINTEZIJA 2007

Festivalį organizuoja: Lietuvos rašytojų sąjunga.
Festivalį remia: Kultūros ir sporto rėmimo fondas.
Festivalio partneriai: Lietuvos Respublikos ambasada Kijeve, Ukrainos Respublikos ambasada Vilniuje,
Ukrainos teatro studija "Arabeskos", Kijevo Šiuolaikinio meno centras, Rašytojai.lt.
Festivalio koordinatorė: Agnė Biliūnaitė +37061510337; sintezija@gmail.com


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama