Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

"Užėjau pas draugą, arba Imbiero vakarai" Alytuje

 

Gruodžio 7-8 dienomis jau antrąkart  ALYTUJE vyks respublikiniai trumposios prozos skaitymai
„UŽĖJAU PAS DRAUGĄ, arba IMBIERO VAKARAI”, skirti rašytojo Jurgio Kunčino atminimui.

Tai bene vienintelis šiuolaikinei literatūrai skirtas renginys Alytuje, turintis parako patraukti profesionalios literatūrinės bendruomenės dėmesį , pakviesti į mūsų miestą pristatyti naujausios kūrybos gausų autorių būrį bei suteikiantis jam tikrai ne „šešto” miesto statusą literatūros renginių žemėlapyje.

Rašytojas pats yra minėjęs, kaip būtų smagu rengti vakarus, kuriuose skambėtų ne poezija, o ir trumpi prozos tekstai. „Imbiero vakarai” – taip pat jo terminas. Simboliška, kad rašytojo idėja įgyvendinta jo gimtajame mieste, alytiškių bibliotekininkų iniciatyva. Juolab, kad šįkart „Imbiero vakarai” tarsi po dvigubu J.Kunčino ženklu – sausio mėnesį minėsime   rašytojo šešiasdešimtmetį.

Skaitymai vyks naujose ir erdviose Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos patalpose. Dviejų dienų programos (joje - ne tik skaitymai, bet ir parodos, koncertai etc.) centriniu įvykiu žada tapti J.Kunčino kambario memorialinės ekspozicijos atidarymas. Taip pat veiks Sauliaus Lampicko drožinių paroda „Tūla ir kiti” J.Kunčino kūrybos motyvais. Alytaus mokyklų mokiniai pristatys rašytojo kūrybos interpretacijas. Jas vertins profesionali žinomų literatų komisija, vadovaujama literatūrologo Laimanto Jonušio. O prieš pat paskelbiant šiemetinius laureatus įvyks ir dainuojamosios poezijos vakaras, kuriame su  savo naujausia programa alytiškius  supažindins Gediminas Storpirštis.

„Imbiero vakaruose” dalyvaus aktyviai dirbantys, literatūrinėje bendruomenėje žinomi įvairių kartų kūrėjai, pristatysiantys, kaip ir reikalauja konkurso nuostatai, dar niekur nepublikuotus trumposios prozos kūrinius. Juos skaitys autoriai.

Į Alytų žada atvykti skaitytojams gerai žinomi Donaldas KAJOKAS, Herkus KUNČIUS, Alvydas ŠLEPIKAS, Birutė JONUŠKAITĖ, Laura Sintija ČERNIAUSKAITĖ, Sara POISSON ir kiti. „Imbiero vakarai” – dar ir puiki proga susipažinti su jaunaisiais autoriais – tais, apie kuriuos jau kalbama su dideliu susidomėjimu, tačiau skaitytojams jų pavardės dar nežinomos.

Programoje numatytas ir praėjusių skaitymų laureatų Juozo APUČIO ir Kęstučio NAVAKO autorinis vakaras. Neprivalomi tekstai neformalioje aplinkoje bibliotekoje skambės ir naktį.

Geriausių tekstų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Alytaus miesto savivaldybės įsteigta Jurgio Kunčino ir kitomis premijomis. Už labiausiai patikusį bet kurio autoriaus kūrinį, pateiktą oficialiai skaitymų  programai, galės balsuoti ne tik skaitymus tiesiogiai girdinti publika, bet ir internautai. Kartu su „Imbiero vakarais” gruodžio 8-ąją startuos ir interneto svetainė, kurioje bus pristatyti visi autoriai bei publikuojami jų tekstai.

Alytaus J.Kunčino biblioteka
Ligoninės g. 1C/ Seirijų g. 2, LT-62114, Alytus
tel.: 8 315 31698, faksas: 8 315 73102, mob.: +370 612 55253
el.paštas: giedreb@alytus.mvb.lt
svetainė: http://www.alytus.mvb.lt/


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama