Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS



 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


 



 

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Nieko rimto

 

Nieko rimtoLeidykla „Nieko rimto“
Bokšto g. 15/17, 01126 Vilnius
Tel./ Faksas: (8-5) 2696684, Mob.: 8 698 70153
El. paštas: art@niekorimto.lt, vadyba@niekorimto.lt
Svetainė: www.niekorimto.lt

Direktorius: Arvydas Vereckis

Leidykla „Nieko rimto“ gimė 2001 metais dailininkei Sigutei Ach ant vieno savo piešinėlio nerimtai brūkštelėjus - Leidykla „Nieko rimto“. Tuo metu Sigutės draugui Arvydui kilo idėja įkurti mažą vaikų literatūros leidyklą, kurioje būtų leidžiamos nerimtai rimtos knygelės – skatinančios kūrybiškumą ir šildančios jausmus. „Nieko rimto“ logotipas – sparnuota karvutė – atspindi svajonę sukurti pasaulį, kuriame gyventų vaizduotė, jaukumas, kuriame patikėtum, kad sparnus – jausmų ir minčių – turime kiekvienas.
Pirmoji po leidyklos „Nieko rimto“ sparnais gimė Sigutės Ach knygelė „Šuo Ambrozijus, katinėlis Purkius ir Angelo kelionė namo“, 2002 metais Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius pripažino ją gražiausia metų knyga vaikams. Šiandien leidykla turi jau šešias IBBY nominacijas pelniusias knygas:
 
2006 m. Sinikkos ir  Tiinos Nopolų „Šiaudinukė ir Veltinukė“, „Šiaudinukė, Veltinukė ir Lituvėnų padauža“ įvertintos už reikšmingiausią metų vertimą (vertėja Viltarė Urbaitė).
2005 m. Kęstučio Kasparavičiaus „Kvailos istorijos“ pripažintos geriausia metų knyga vaikams.
2005 m. Hanso Christiano Anderseno „Coliukė“  pripažinta gražiausia metų knyga (iliustratorius Kęstutis Kasparavičius).
2004 m. Vytauto V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilė“ nominuota kaip geriausia metų knyga.

Leidykla ieško jaunų rašytojų, dailininkų, skatina jų kūrybos leidybą ir siekia populiarinti lietuvių autorius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Sigutės Ach „Ambrozijus, Purkius ir angelas“ bei Kęstučio Kasparavičiaus „Braškių diena“ yra išverstos į italų kalbą, Vytauto V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilė“ - į švedų kalbą). 
Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas ir verstinei literatūrai. Norėdama išlaikyti kūrinių autentiškumą, meninę, estetinę, kultūrinę jų vertę, leidykla renkasi neadaptuotus tekstus. E.T.A. Hoffmanno „Spragtukas“, Ch. Perrault pasakos pirmą kartą Lietuvoje išleistos nesutrumpintos, išverstos iš originalo kalbos. „Nieko rimto“ siūlo visame pasaulyje kritikų ir skaitytojų pripažintas knygas: 2006 metais leidykla pradėjo leisti H.Ch. Anderseno premijos laureatų knygas, pirmoji šioje serijoje pasirodė norvegų rašytojo Tormodo Haugeno trilogija „Georgas ir Glorija“.
„Nieko rimto“ dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse knygų mugėse (Turino, Geterborgo, Frankfurto, Varšuvos, Talino), stengiasi supažindinti skaitytojus su kuo įvairesnių šalių literatūra, sparnuota karvutė jau puošia švedų, suomių, vokiečių, prancūzų, italų, rusų, latvių autorių į lietuvių kalbą išverstas knygeles.
Leidykla „Nieko Rimto“ siekia, kad su knygomis susibičiuliautų ne tik mažieji, bet ir vyresniesieji paaugliai: 2005 metais pradėta leisti Makso Frajaus „Echo labirintų“ serija, tapusi bestseleriu Rusijoje. Tormodo Haugeno „Georgas ir Glorija“, Ulfo Starko „Sikstenas“ taip pat kreipiasi į „ūgesnius“ skaitytojus.
Patiems mažiausiems leidykla siūlo garsiausius „Nieko rimto“ kūrinius kompaktinėse plokštelėse, kurios įrašytos bendradarbiaujant su talentingais aktoriais, režisieriais, dainininkais: Gedminu Storpirščiu, Sigučiu Jačėnu, Ilona Balsyte, Aidu Giniočiu, „Keistuolių teatru“, „Atviro rato“ trupe ir „Teatriuko“ aktoriais.
 „Nieko rimto“ leidykla per metus išleidžia apie 20 meniškai iliustruotų knygų vaikams ir paaugliams, su kuriomis jaunieji auga, o jų tėveliai grįžta į vaikystę.


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama