Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

"Placdarmas"

 

Apie prie jūros, buvusiuose gynybiniuose bunkeriuose, vadinamos Juodosios tvirtovės prieigose vykstantį poetų sambūrį Placdarmas atsako pats šio oficialiai neoficialaus renginio sumanytojas poetas Gintaras Grajauskas.

Kaip kilo mintis rengti dar vieną poetų sambūrį, kuomet poezijos renginių ir taip apstu? Kodėl prie jūros? Kodėl išrinkta tokia militaristinė vietelė? Ir didžiausias - kodėl būtent vasarą, tokį nedėkingą metą?

Net nežinau. Gal slapčia viliamės privatizuoti gabalėlį paplūdimio? Šiaip jau vasaros pabaiga pajūryje kaip tik pats tinkamiausias metas ir tinkamiausia vieta poezijai. Rugpjūtį net pats nykiausias buhalteris tampa visiškai neprognozuojamas ir širdyje linksta iškeliauti su čigonų taboru. Mes ne visai čigonai, bet pagelbėti nelaimėje galim. Kiekvienam buhalteriui. Su didžiausiu malonumu.

Kodėl pavadinai “Placdarmu”?

Žr. Tarptautinių žodžių žodyną.

Organizacinis komitetas – pats vienas?

Rimantas Kmita, Mindaugas Valiukas, aš ir daugybė talkininkų - tiek iš literatūrinių, tiek iš visiškai kitokių sferų.

Finansiniai ir kitokie rėmėjai? Kiek pinigėlių ir iš kur gaunate?

Pinigėlių – tik iš Klaipėdos savivaldybės, ir gana simboliškai. Visokiausios “natūros” – iš UAB “Informacijos parkas”, Pajūrio regioninio parko, poilsiavietės “Žuvėdra”, Klaipėdos laivų remonto įmonės, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, leidyklos “Druka”, dienraščio “Klaipėda”, televizijos “Balticum”, alaus daryklos “Habilitas”. Dar šiek tiek padeda rozenkreiceriai. Visiems ačiū.

Kokiom atrankos nuostatom vadovaudamasis kvieti poetus?

Kviečiu subjektyviai – tuos, kurie man atrodo geri bei tuos, kurie, kaip įsivaizduoju, turi potencijų jais tapti. Įtakos turi ir asmeninės “placdarmininkų” rekomendacijos. Nes “Placdarmas” – tai ložė (žr. penktojo atsakymo pabaigą).

Kokia yra šio poetų sambūrio užduotis ir įsipareigojimas?

Įsipareigojimų jokių. Užduočių daug. Viena svarbiausių – po renginio surinkti visas šiukšles.

Ar Klaipėdoje norėjai padaryti a la PDRą, ar visiškai savo variantą?

Visiškai atskirą, savarankišką ir autonomišką. Didelių internacionalizuotų struktūrų ateityje tik daugės, todėl ką nors dubliuoti būtų neišmintinga; o štai intymaus pasibuvimo, pasisėdėjimo su simpatiškais žmonėmis daug kas pasiilgs iki ašarų… Esu kytras strategas, kaip matai.

Kokie “Placdarmo” pagrindiniai akcentai, tęstiniai bruožai?

Beveik visi “placdarmininkai” tebėra gyvi, o mirusieji irgi jais lieka – kaip “Placdarmo” kapelionas Jurgis Kunčinas. Štai jums ir tęstinumas. O akcentus sudėliojame vietoje, personaliai.

Regis, kiekvienais metais poetai maitinami kareiviška koše. Koks (kokios rūšies) dalinys ir kokią košę verda?

Jau minėjau. Lietuvos karinės jūrų pajėgos, su kurių Komandoru daug lengviau bendrauti ir susitarti nei su daugeliu “prie menų” esančių personų. Komandoras pasakė – vadinasi, gali būti ramus… Garbės supratimas militaristinėse Lietuvos struktūrose tebėra stiprus. Beje, Komandoro pavardė – Daukantas. Dar vienas tęstinumas?..


Gintarą Grajauską klausinėjo Ričardas Šileika


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama