Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

2007-ųjų Kalbos premija – švedų publicistui

 

Ketvirtadienį Kongresų rūmuose Vilniuje bus teikiama Kalbos premija. Ji teikiama 4 kartą.
Remiantis Premijos nuostatais, šįmet premijuojamas Jonas Ohmanas, švedų žurnalistas ir vertėjas, kuris buvo atrinktas iš keturių pretendentų ir nominuotas 2007 metų gegužės 7 d. – už aktyvią veiklą skatinus ir plėtojus lituanistikos tyrinėjimus užsienyje, už paskelbtus visuomenei darbus, skirtus išsamiau pažinti lietuvių kultūros istorinį paveldą.

Nominantas yra paskelbęs darbų apie lietuvių pokario rezistenciją, išvertęs keletą lietuvių autorių knygų, plėtoja lituanistikos paveldo pažinimą tarp užsienio skaitytojų, dalį darbų darydamas neatlygintinai.

Kalbos premijos istorija vystosi nuo 2004 metų, kai spaudos atgavimo 100-mečio minėjimo renginiuose, viešose akcijose buvo atgaivinta daug svarbių Lietuvos asmenybių vardų. Tuo metu Komisija nusprendė redaktorės Felicijos Bortkevičienės atminimą susieti su šia Premija, atsižvelgusi ir į intensyvią labdaros organizatorės veiklą, jos indėlį remiant mokslo siekusią jaunuomenę, ginant žmogaus teises.

Remiantis Nuostatais, Premija skiriama už neatlygintinai padarytus darbus puoselėjant lietuvių kalbą, lituanistinius tyrinėjimus, rašoma pranešime spaudai.

2004 metais Kalbos premija buvo skirta 3 asmenims (Violetai Bakutienei, Daliai Vladislavai Užpelkienei, Vladui Žukui), 2005 – dviems (Malgožatai Kasner, Stasiui Keiniui) ir 2006 metais – 2 asmenims (Reginai Koženiauskienei, Liudui Subačiui).

Premijos apdovanojimą simbolizuojančios „Vyturio“ skulptūrėlės autorė – prof. Dalia Matulaitė.

Premiją įteiks Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkas Česlovas Juršėnas – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas.

2007 metais Komisija palankiai išnagrinėjo 30 prašymų dėl paramos lituanistinio paveldo šaltinių leidybos ir rekomendavo skirti jiems lėšų, parengė medžiagą ir inicijavo 2 paminklų – Herkui Mantui (Karaliaučiuje) ir Kaziui Būgai (S.Peterburge) konkursus, pažymėjo paminkline lenta teatro namus Vilniuje, kur prieš 90 metų įvyko Lietuvių konferencija, išrinkusi Lietuvos tarybą, surengė arba inicijavo kelias parodas ir mokslines konferencijas, tarp jų – ir susijusias su Lietuvos mokslo draugijos 100-mečiu.

Informuoja: Delfi.lt

Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama