Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

„Haiku Vilniui“ paskandins sostinę poezijoje

 

 „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ Ambasadorių programa pradeda projektą „Haiku Vilniui“.

„Vilniaus, Europos kultūros sostinės, Ambasadorių programos tikslas – paskatinti žmones paskleisti žinią apie Vilnių, todėl tikimės, kad jų sukurti haiku taps žinutėmis, kurios leis pažinti mūsų miestą per poetišką, kūrybingą, susamenintą prizmę, bei perteiks čia patiriamą emociją, įspūdį, užklydusią mintį. Kad šios netradicine forma perteikiamos žinutės pasklistų kuo plačiau, geriausieji trieiliai bus apdovanoti specialiais prizais ir dėmesiu – jie bus publikuojami internete, adresu www.haiku.lt, mobiliojo interneto portale „Omni SurfPort“, lauko reklamose, dienraščiuose, televizijoje, radijuje, netikėčiausiose miesto vietose“, sako „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ Ambasadorių programos vadovė Rūta Jurgilaitė.

Projekto tikslas - atskleisti miesto kūrybinį potencialą bei sukurti stiprią, kultūra besidominčią bendruomenę, kuri savo menininėmis iniciatyvomis skleistų žinią apie Vilnių, kaip atviros, visuomeniškos kultūros sostinę. O tai padės daryti haiku - senovės Japonijoje susiformavęs poezijos žanras. Trijų eilučių, septyniolikos skiemenų (5/7/5) kūriniai – tai akimirkos įspūdis, „stop kadrai“, fiksuojantys dabarties momentą. Haiku eilėraščiai nerimuojami, išskyrus atsitiktinius atvejus, susidarančius savaime. Paprastai manoma, kad geriausi haiku turi būti labai rimti ir kalbėti tik apie gamtą. Tačiau „Haiku Vilniui” - kitoks projektas. Čia priimtinos visos poetinės raiškos formos, temos ir priemonės. Urbanistinis ar romantiškas, rašytas poeto ar verslininko – kiekvienas haiku yra laukiamas.

Savo haiku Vilniui jau sukūrė Skirmantas Valiulis, Neda Malūnavičiūtė, Andrius Rožickas, Laura Čepukaitė, Sigitas Parulskis ir daugybė kitų. Haiku plūsta ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų miestų bei šalių. „Tai visai natūralu. Haiku – sąlyginai nesudėtinga poezijos forma, mes jai neapibrėžėme labai griežtų rėmų. Haiku lengva rašyti – pakeliui į darbą, pertraukėlės metu, kavinėje ant servetėlės. Buvau labai nustebusi, kad tiek daug žmonių atsiuntė labai gražių haiku, atitinkančių visus žanro reikalavimus. Skiemenų skaičius jų kūrybos visiškai neapsunkino“, kalbėjo projekto koordinatorė Indrė Viltakytė.

Kita vos prasidėjusio projekto populiarumo priežastis – patogumas. Savo haiku gali siųsti visais įmanomais būdais – interneto puslapyje www.haiku.lt, elektroniniu ar paprastu paštu. Be to, projekto įkvėpėja „Omnitel“ savo paslaugų varotojams suteikė galimybę skaityti ir publikuoti savo trieilius mobiliojo interneto portalo „Omni Surfport“ skiltyje „Haiku Vilniui“, adresu wap.sp.lt, arba siųsti juos trumposiomis SMS žinutėmis numeriu 1530.Patogesnio būdo įstrigus automobilių spūstyje ar pietų metu pasidalinti į galvą šovusiomis mintimis turbūt nėra.

 „Norime Vilnių paskandinti poezijoje. Įvyks tai, ko Lietuvoje dar nebuvo – kultūrą kurs visa visuomenė ir viešosios miesto erdvės bus jai atviros“, projektu džiaugiasi organizatoriai. Trieilė poezija jau sklinda po miestą. Kiekvienas taps jos dalimi – gyva kultūros dalimi.

Informuoja Bernardinai.lt


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama