Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

"Menas netikėtose erdvėse"

 

Ar dar yra nežinančių, kad Rugsėjo 21-23 d. Vilnius taps neįprastos kūrybos dirbtuvėmis?

 Jei tik dabar grįžote iš atostogų, žinokite, kad Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 pristato projektą „Menas netikėtose erdvėse“, kurio metu mūsų miesto tikrovė pasikeis - menininkai ir kūrybingi miestiečiai išlaisvins savo fantazijas ir pavers Vilnių dinamiška žaidimų aikštele.

Kol profesionalūs menininkai, kurių projektai buvo atrinkti įgyvendinimui, rengiasi kūrybiškam viešųjų miesto vietų pakeitimui, originaliai mastantys vilniečiai, atsiliepę į projekto organizatorių kvietimą -  meną kuria savo asmeninėse erdvėse.

Rasa Baradinskienė, dizainerė, gyvenanti Subačiaus g.,  savo laptinės sieną išdekoravo grafitiniais spalvotais pieštukais ir pavadino ją „Džiaugsmo sodu“. „Siena buvo „kultūrinis“ sovietmečio paveldas blogąja prasme, kuomet visos laptinės buvo nudažomos purvinomis spalvomis“, - sako dizainerė. Kūrybingos Rasos rankos iš senos skalbyklės būgno sukūrė ir kitą menišką laiptinės detalę – šviestuvą. „Menas netikėtai pakeičia erdvės atmosferą – ir be to, tai yra užkrečiantis dalykas. Esu įsitikinusi, kad gera iniciatyva visada turi potencijos plisti. Ir tai nėra darbas sau, menas yra vardan visų.“

Rasa neklysta, nes iniciatyva kurti meną netikėtoje vietoje persiėmė to paties namo dešimtmetė kaimynė Kristina Pašilytė su jaunesniuoju broliuku – išdekoravę kiemo sandėlių plytų sienas ryškiomis spalvomis, niekam nereikalingą mašinos ratlankį pavertę saule ir savo namo sieną išdekoravę amžinai žydinčiomis gėlėmis, bei plaukiojančiais banginiais.

Kitas aktyvus „Meno netikėtose erdvėse“ dalyvis Girdenis Grickevičius - dvidešimties metų dailės akademijos tapybos specialybės studentas. Savo laiptinę, esančią Vilniaus gatvėje pavertęs meno kūrinių paroda pavadinimu „Visur gerai, bet namie geriausia“. „ Mano požiūris į meną brendo Lietuvoje, todėl ieškau sau vietos neįtikėčiausiose vietose, kad nereikėtų išvykti iš Lietuvos, noriu kurti čia ir puošti savo šalį“, -  teigia jaunasis menininkas. Kaimynai džiaugiasi laiptine, kurios kiekvienas aukštas pasitinka kitu meno kūriniu – tapyba, instaliacija, skulptūra, grafika. Kūrybingos laiptinės autorius tikisi, kad visi laptinės gyventojai jaučiasi turį kūrybinę erdvę, kuri jiems sukelia naujas mintis ir naujus įspūdžius.

Taigi, dėmesio – Vilnius keičiasi - kiemai po truputį virsta galerijomis, namų langai, durys – netikėtais paveikslais, biurai - teatro scenomis, balkonai puošiasi rankdarbiais.

Iki rugsėjo 10 d.Vilnius-Europos kultūros sostinė 2009 registruos originalias idėjas, kurias sukurs ir įgyvendins patys idėjų autoriai. Kūrybinės raiškos formos neribojamos, svarbiausia - kūriniai turi būti matomi viešai! Projekto metu, rugsėjo 21 – 23 dienomis visas asmenines meno erdves aplankys kompetetinga komisija, kuri įvertins originaliausias idėjas ir skirs prizus.

Informuoja: Vilnius - Všį "Europos kultūros sostinė 2009"


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama