Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Skandinavijoje - pažintis su S. Parulskiu

 

Praėjusią savaitę žymus lietuvių rašytojas Sigitas Parulskis viešėjo Švedijoje ir Norvegijoje, kur susitiko su Kristianstado gimnazijos mokiniais ir dalyvavo tarptautiniame Trondheimo literatūros festivalyje.

Gegužės 2 d. S. Parulskis susitiko su Kristianstado (Švedija) gimnazijos mokiniais, kuriems sustiprintai dėstoma literatūra. Kristianstado gimnazijos paskutiniųjų klasių mokiniams į jų užsienio literatūros mokymo programą buvo įtrauktas S. Parulskio romanas „Trys sekundės dangaus“, kurį mokiniai nagrinėjo kartu su savo dėstytoju ir rašė apie jį recenzijas. Gimnazistai rimtai ruošėsi susitikimui su autoriumi, rengė klausimus, susijusius su romanu ir S. Parulskio kūryba. Be diskusijų, pokalbių susitikimuose vyko ir literatūriniai skaitymai.

Gegužės 3-4 d. Sigitas Parulskis dalyvavo tarptautiniame Trondheimo (Norvegija) literatūros festivalyje „Trondheims Litteraturfestival“. Šių metų festivalio tema – vertimai tarp įvairių kalbų ir įvairių meno rūšių. Kartu su Sigitu Parulskiu lietuvių programoje dalyvavo ir jo vertėjai į švedų ir norvegų kalbas: švedų leidėjas, literatūros kritikas, vertėjas Mikael Nydahl ir norvegų poetas, literatūros kritikas Gunnar Waerness.

Festivalyje buvo skaitomi pranešimai, vyko diskusijos, literatūriniai skaitymai, šiuolaikinio šokio spektakliai, muzikos koncertai, meno parodos, garso instaliacijos ir kt.

Pirmasis Sigito Parulskio pasirodymas pavadinimu „Lietuviškas enfant terrible“ įvyko gegužės 3 d. Autorių pristatė jo leidėjas Mikael Nydahl.

Gegužės 4 d vyko literatūrinių skaitymų programa „Eilės iš kitos erdvės“, kurioje savo poeziją skaitė poetai Gunstein Bakke ir Henrik Skotte (Norvegija), Jenny Tunedal (Švedija), Henrika Ringbom (Suomija), Sigitas Parulskis (Lietuva), Niclas Nilsson (Švedija) ir Michael Francis Duch (Norvegija).

Daugiau informacijos apie festivalį ir programą rasite svetainėje: www.aeaa.no.


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama