Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo klausimai

 

Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui, Kultūros ministrui Arūnui Gelūnui, Finansų ministrei Ingridai Šimonytei

1. Suprasdama lietuvių kalbos ir nacionalinės literatūros valstybinį vaidmenį, Vyriausybė remia lietuviškų knygų leidybą. Per leidėjams suteiktas galimybes ši parama pasiekia autorius, skaitytojus, bibliotekas. Deja, pastaraisiais metais svarbiausioji nacionalinės knygų leidybos rėmimo programa, Kultūros ministerijos įmantriai pavadinta „Visuomenės informacinis aprūpinimas ir viešosios informacijos sklaida“, labai sumenkinta. 2009 metais jai vykdyti skirta bemaž 3 mln. litų, o 2010 ir 2011 metais triskart mažiau (šiemet 918 000 Lt). Kodėl taip skaudžiai kirsta tautos kultūros medžiui? Kodėl neišėjo tavo knyga, kodėl žmonės negavo sukaktuvininko klasiko rinktinės, – klausia į suvažiavimą susirinkę rašytojai, žiūrėdami vieni į kitus.

Siunčiame tuos klausimus tiems, kurie gali atsakyti. Ir pakeisti padėtį iš esmės! Rašytojai moka skaityti ir biudžetą, gretinti minėtas sumas su šimtus kartų didesnių sumų tikslingumu bei prasme.

2. Kada Lietuvos žmonės sulauks garbingo politinio sprendimo dėl lėšų, skiriamų naujiems leidiniams įsigyti? Čia kalbame apie viešąsias bibliotekas. Jau net gėda kartoti faktus. Bet prašom. Paprastai skaičiuojama, kokia suma skiriama vienam valstybės gyventojui. Lietuva duoda mažiau nei litą. Estija keturis. Skandinavijos šalys – po trisdešimt, keturiasdešimt (jei būtų litais). 2002 09 17 mūsų Vyriausybė numatė (nutarimas Nr. 1454) viešųjų bibliotekų fondų komplektavimui 2011 metais skirti 11,55 mln. litų, o duoda keliskart mažiau. Kodėl? Kartojame, čia reikia politinio sprendimo. Ar nesutiktumėt, kad tai būtų suprantama nacionalinė politika?

2011 m. balandžio 15 d.
Vilnius


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama