51-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2015“ apdovanojimai

1. Poezijos pavasario laurus ir Maironio premiją pelnė – Vladas Braziūnas už eilėraščių knygą „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

2. Dionizo Poškos premijos laureatas – Stasys Jonauskas už eilėraščių rinkinį „Laikas išeina pats“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

3. Vilniaus miesto savivaldybės Laimono Noreikos premijos laureatas – Paulius Šironas.

4. Vilniaus miesto mero premijos laureatas – Vitalijus Asovskis už eilėraščius apie Vilnių ir knygą „Осенняя бухгалтерия“ („Rudens buhalterija“).

5. Salomėjos Nėries premijos laureatas Vainius Bakas – už eilėraščių knygą „Kas vėjo – vėjui“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

6. Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premijos laureatė Jurgita Jasponytė – už eilėraščių knygą „Šaltupė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

7. Vaikų poezijos laureatas – Sigitas Poškus už istorijų ir eilėraščių ciklą vaikams „Pusryčių skaitiniai“ ir „Pietų skaitiniai“ (Klaipėdos universiteto leidykla).

8. Poezijos pavasario prizas už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą skirtas Jonui Liniauskui – už Vladzimiro Niakliajevo knygos „Polonezas” vertimą į lietuvių kalbą.

9. Poezijos pavasario prizas už lietuvių poezijos vertimus į rusų kalbą skirtas Anai Gerasimovai už Antano A. Jonyno knygos „Sonetai ir kiti eilėraščiai“ ir Gintaro Patacko knygos „Mažoji Dieviškoji Co/Малая Божественная Ко“ vertimus.

10. Už esė almanache „Poezijos pavasaris 2015“ – prizininkas Tomas Taškauskas.

11. Už profesionalumą palydint poezijos knygas skaitytojams – prizininkė Aldona Ruseckaitė.

12. Už įdomų debiutą „Poezijos pavasario“ almanache – savaitraščio „Nemunas“ prizininkė Olga Dedova.

13. Poezijos ir dainuojamosios poezijos vakaro „Sueiliuotas pavasaris“ prizininkas Nojus Saulytis.

14. Moksleivių poezijos skaitymų „Augame kartu su eilėraščiu“ prizininkas Jonas Kuprevičius (Vilniaus Užupio gimnazija).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *