Apginkime demokratiją

Pamatinių demokratinių vertybių apmąstymas politinio ir ekonominio nestabilumo laikais. Renginio globėja – Kerry Kennedy. Roberto F. Kennedy žmogaus teisių instituto prezidentė. 2015 m. balandžio 30 d., 11.00 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10/2, Vilnius).

Literatūrinis koliažas vokiečių, lietuvių ir anglų kalbomis: Mahatmos Gandhi, Roberto F. Kennedy, Hermynios zur Mühlen, Ericho Mühsamo, Alfredo Polgaro, Carlo von Ossietzky, Josepho Rotho, Hanso Sahlo, Kurto Tucholsky, Lasanthos Wickrematunge’o ir kitų tekstai.

Renginį ves ir tekstus skaitys aktorius Gregorijus von Leïtis, Niujorko teatro klubo apdovanojimo laimėtojas, Eliziejaus teatro draugijos „Tarp dviejų kontinentų“ įkūrėjas ir meno vadovas, Lahro von Leitis akademijos ir archyvo prezidentas.

Įžanginį žodį tars Eliziejaus teatro programų vadovas Michaelis Lahras.

1989 m. kritus Geležinei uždangai atrodė, kad niekas negalės sustabdyti pergalingos demokratijos manifestacijos. Prabėgus 25 metams paaiškėjo, jog pirminę euforiją pakeitė didžiulis nusivylimas. Globalizacija, augantis nedarbas, socialinių programų mažėjimas, didelių visuomenės grupių marginalizacija įtakojo pasitikėjimo demokratija ir jos institucijomis smukimą.

2008 m. prasidėjusius socialinius ir ekonominius neramumus dar labiau pagilino bankų ir aukščiausios valdžios skolų krizė. Daug kur pradėtas naudoti „post-demokratijos“ terminas.

Šiandien vakarietiškai atviros visuomenės sistemai, pagrįstai demokratinėmis vertybėmis, kyla visokeriopos grėsmės. Šiais politinio ir ekonominio nestabilumo laikais ypač svarbu prisiminti koks didis pasiekimas yra demokratija – už ją verta kovoti. Renginio programoje „Apginkime demokratiją” yra pateikiami žymių žmonių ir mąstytojų tekstai, kurie primena mums, kaip savo laikais šie žmonės kovojo prieš smerktinas nykimo ir erozijos tendencijas, pasireiškusias totalitarinių jėgų kontroliuojamose respublikose. Programa „Apginkime demokratiją nori mesti iššūkį vis garsiau aidinčiam paprastų sprendimų įgyvendinimo poreikiui, norui, kad stiprus žmogus išvaduotų mus iš sudėtingų globalinio pasaulio pinklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *