Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Poetas ir fotografas Julius Keleras: "nemėgstu tik policininkų ir antstolių"

 

Ričardas. Būk sveikas, Juliau, pakirdęs naujai dienai. Kokie sapnai Tave dažniausiai lanko? Kokios pačios pirmos mintys pramerkus akis? Kaip pradedi savo dieną?
Julius. Retai prisimenu sapnus, ypač jų detales. Beveik niekada nesapnuoju mirusiųjų. Iš gyvųjų kažkodėl pastaruoju metu į sapnus įsibrauna Alvydas Lukys, aišku, rėždamas kokią aistringą kalbą apie fotografiją. Kartais sapnuoju ir kokį idealų fotovaizdį, kurį, be abejonės, fotografuoju. Daug sapnų yra susiję su fotografijomis, fotografija, fotografavimu.


 

Rašytojas Robertas Kundrotas: "internete iš tikro demokratija"

 

Ričardas. Sakei, esi televizoriaus nežiūrintis žmogus. O kokia Tavo nuomonė ir požiūris į kultūros internetą?
Robertas. Internetas visom prasmėm yra sveikintinas reiškinys. Tai tikras žinių šaltinis. Informatyvumas, manau, yra svarbiausia jo savybė. Kalbant apie kokybę kiltų kai kurių abejonių, svarstymų už ar prieš. Bet man, kaip melomanui, internetas atveria didelių galimybių. Internete pakankamai sužinau apie Johną Cage‘ą, Karlheinz‘ą Stockhausen‘ą, Sun Ra, Coltrane‘ą ar Coleman‘ą ir kitus muzikus. Ir ne tik muzikus.


 

Choreografas ir verslininkas Edmundas Verpetinskas: "gyvenimas ištisas malonumas"

 

Ričardas. Viešpaties metai 2006 jau pabaigop. Kiekvieną rytą keliesi pusė keturių, guliesi prieš vidurnaktį. Ar užtenka Tau laiko? Kaip jautiesi tame laike?
Edmundas. Manau, kad laiko užtenka. Gal miego stinga, bet jo stinga ne todėl, kad miego trūksta, o paprasčiausiai dėl to, kad miegodamas negiliai miegu. O šiaip kuo daugiau laisvo laiko turi, tuo daugiau nieko nepadarai. O kai jo neturi, tai ir viską padarai, ir iš tikrųjų padarai smagių dalykų.


 

Dūmas Bestija Balzamas Nikodemas: "daiktai yra reikalingi"

 

Ričardas. Kaip save pristatytum tavęs nepažįstančiam žmogui?
Nikodemas. Senoje mano vizitinėje kortelėje buvo šeši mano titulai. Didelėm raidėm buvo parašyta Nikodemas, po apačia – mažmožių dievas, elegancijos arbitras, gurmanas grafomanas, šamanas vadybininkas, Abisinijos ambasados konsulas, rutuliukų sektos trubadūras. O dabartinis mano prievardis (trivardis), kurį man suteikė geriausia mano draugė Viktorija Žaliaakė, yra Dūmas Bestija Balzamas. Dūmas, kadangi rūkau kaljaną, Bestija, kadangi esu bjauraus charakterio, Balzamas, kadangi gydau jos sužeistą sielą.


 

Dailininkas ir muzikantas Šarūnas Miškinis: "žmogus savo būtį turi išbūti"

 

Ričardas. Sakei, kad kalba apie tobulumą tau nerūpi. Tačiau tokia kategorija egzistuoja. Tobulumo siekiančių visada yra. Ar tobulumas yra tam tikras matas, ar viso labo išmislas?
Šarūnas. Tobulumo kriterijus, matyt, yra žmogaus sąmonės kūrinys. Iš tikrųjų aklas kurmis, galima sakyti, irgi yra tobulas, nes tobulai prisitaikęs prie savo gyvenimo būdo. Jeigu visuomenėje yra poreikių tam vadinamam tobulumui, ilgainiui kultūros raidos procese susiformuoja tuos poreikius atitinkantys tobulumo kriterijai. Daiktą, kuris atitinka susigalvotus kriterijus, žmogus vadina tobulu, o kuris neatitinka, jisai vadina su trūkumais. Ko gero, tobulumas didžia dalimi yra kultūrinė kategorija. Ilgą laiką mąstomas ir medituojamas tobulumas ima atrodyti lyg savaime egzistuojanti ideali sąvoka. Ji pradeda gyventi šalia mūsų.


 

Poetas Jonas Liniauskas: "kiekvienas turi savo eismo taisykles"

 

Ričardas. Žinoma, pažįstate visus tris šimtus šešiasdešimt plunksnos brolių ir seserų. Sakykite apie Lietuvos rašytojo moralinį veidą. Kokia rašytojo vertė ir svoris europėjančios mūsų valstybės lentynose?
Jonas. Pagal statistiką dabartinis rašytojas yra vyras, poetas, maždaug šešiasdešimt metų, išleidęs apie penkioliką knygų, verstas į keletą užsienio kalbų, dalyvavęs arba dalyvaujantis visuomenės gyvenime, tai yra kažkokios komisijos, valdybos, senato, redkolegijos arba ekspertų grupės narys. Jis būtinai turi būti narys, ne vien rašytojas.


 

Poetas ir žurnalistas Lukas Miknevičius: "yra mano informacija, ir yra nereikalinga informacija"

 

Ričardas. Esi įvairiažanrės informacijos gavėjas, fasuotojas ir skleidėjas. Pasisakyk.
Lukas. Informacijos vertė man yra niekinė. Mes gyvenam tokiam amžiuj, kur yra didžiulis informacijos perteklius. Mane erzina bet kokia papildoma informacija, apie ką ji bebūtų. Tai, žinoma, galbūt yra susiję su mano darbu, kur aš turiu apdoroti labai daug informacijos. Reikia informaciją filtruoti. Man atrodo, kad turėtų būti institucija, kuri filtruotų informaciją ir neapkrautų žmonių smegenų visiškai bereikalingais dalykais. Nes aš tą jaučiu, tu tą jauti, ir visi, sėdintys prie šio staliuko, tą jaučia. Juk mūsų smegenys yra apkraunamos visiškai beviltiška, absoliučiai nereikalinga informacija.


 

Poetas ir fotografas Darius Jurevičius: "vaizdas vis tiek niekur nedingsta"

 

Ričardas. Ar viskas ir visada gali virsti vaizdu? Ar jisai gali pakeisti tekstą?
Darius. Manau, kad vaizdas gali pakeisti tekstą. Bet ne visados. Kai kuriais momentais. Svarbu, ką tuo vaizdu nori pasakyti, kokią būtent būseną nori perteikti. Neseniai skaičiau, kad yra tokie fotoaparatai, kurie tiesiogiai nefotografuoja vaizdo, esančio priešais tave, o paima vaizdą iš pasaulinio tinklo, tai yra iš interneto. Manau, kad ir su tekstu galima panašiai padaryti.


 

Rašytojas ir kolekcionierius Andrius Jakučiūnas: "pasigendu konkurencijos prozoje"

 

Ričardas. Ką Tavo gyvenime reiškia įvairūs paukščiai ir žvėrys ir, be abejo, Tavo kolekcionuojami kiškučiai?
Andrius. Mano santykiai su paukščiais labai intymūs, ne sykį esu apie juos prabilęs viešumoje. Kambarys, kurį laikau savo studija, yra netoli menko miškelio, kuriame labai daug sparnuočių. Kadangi aš dirbu naktį, jie man trukdo užmigti rytais. Todėl šios padermės aš negaliu apkęsti nepriklausomai nuo to, kiek aš nemėgčiau, bet gerbčiau gamtą. (Tiesa, žodis „mėgti“ ne visai tinkamas.) O kiškučiai turi savo istoriją.


 

Fotografas Gintaras Žilys: "aš dėl nieko nedarau tragedijų"

 

Ričardas. Džiaugiesi kiekviena diena. Iš kur semiesi optimizmo? O visgi būna ir bloga, skaudu ir liūdna. Kaip elgiesi ir galvoji tada?
Gintaras. Man nėra liūdesio. Gyvendamas supratau, kad liūdesys žmogui nieko neduoda. Kodėl jis liūdesys? Dėl tam tikrų nerealizuotų sumanymų ar galimybių. Tačiau žmogus visada turi daryti taip, kad galėtų džiaugtis gyvenimu, tai ir tu daryk viską, kad galėtum džiaugtis gyvenimu. O tie dalykai ar reiškiniai, kurie atsiranda ne iš tavo valios, neturėtų liūdinti arba nuteikti pesimistiškai. Dėl jų nereikia sielotis, kadangi tai nuo tavęs nepriklauso. Be to, daugelį žmonių gniuždo jų pačių negatyvus požiūris į kitus: tas gyvena turtingai, tas piniguose maudosi. Betgi kiekvienas turi savo gyvenimo kelią.


[0-10]  [10-20]  [20-30]  


Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Gamtos mylėtojas Albinas Šarkinas: "reikalinga asmeninė iniciatyva"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama