Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Dūmas Bestija Balzamas Nikodemas: "daiktai yra reikalingi"

 

Ričardas. Kaip save pristatytum tavęs nepažįstančiam žmogui?
Nikodemas. Senoje mano vizitinėje kortelėje buvo šeši mano titulai. Didelėm raidėm buvo parašyta Nikodemas, po apačia – mažmožių dievas, elegancijos arbitras, gurmanas grafomanas, šamanas vadybininkas, Abisinijos ambasados konsulas, rutuliukų sektos trubadūras. O dabartinis mano prievardis (trivardis), kurį man suteikė geriausia mano draugė Viktorija Žaliaakė, yra Dūmas Bestija Balzamas. Dūmas, kadangi rūkau kaljaną, Bestija, kadangi esu bjauraus charakterio, Balzamas, kadangi gydau jos sužeistą sielą.

Ričardas. Kokie Tavo konkretūs darbai?
Nikodemas. Esu vertėjas. Iš to duoną valgau. Tai vertimai iš anglų į lietuvių, iš lietuvių į anglų. Taip pat dirbu savo draugo vadybininku. Aš jam padedu parduot paveikslus. Nemokamai, tai yra be pinigų. Ir dar vienas, būsimasis, darbas – vizitinių kortelių dizaineris. Mano pirmieji klientai yra keturi. Tai esu aš pats, nabagė ubagė Rožytė, Oskaras Koršunovas ir knygynėlio vadovė Eurika. Padarysiu jiems atviruko dydžio kortelių su vaizdu. Jos bus siuvinėjamos auksiniais siūlais ir karoliukais. Vieną egzempliorių padarysiu šventinį, išeiginį. O visa kita bus popierinės. Aš žinau, kad tai ateityje bus mano antra alga.
Ričardas. Patį visi visur mato apsikarsčiusį įvairiais daiktais. Esi daiktų žmogus. Ką tau reiškia daiktai?
Nikodemas. Daiktai yra reikalingi. Vienas dalykas yra įvaizdis. Daiktai man reikalingi tam, kad aš šitame pasaulyje jausčiausi kažkam įdomus. Kai išeini į gatvę, tu jau esi nebe tas, kas buvai namuose. Tu esi kitas žmogus. Antras dalykas, tai yra juokinga. Man kelia juoką tie daikčiukai. Man pačiam iš savęs kyla juokas. Aš pasižiūriu į veidrodį ir pats sau pakeliu nuotaiką. Be to, tuos daiktus galima atiduoti kažkam, dovanoti, gauti juos dovanų.
Ričardas. Ar niekada nesi (pa)vogęs daiktų?
Nikodemas. Aišku, esu pavogęs. Tai pati fainiausia vagystė mano gyvenime. Aš vieną šeimą pradėjau sekti. Tie žmonės gyveno Verkių rūmų viename iš fligelių. Pamačiau, kad jie išėjo iš namų švęsti Joninių, o duris paliko praviras. Tada pavogiau blyną iš lėkštės ir uogienę, taip pat Salvadoro Dali „Vieno genijaus dienoraštį“. Tai buvo 1993 metai. Vėliau tą istoriją papasakojau Regimantui Tamošaičiui. O jis patikino, kad tai buvo jų butas. Tada, aišku, aš Regimanto dar nepažinojau.
Ričardas. Esi bendraujantis individas. Ką tau reiškia bičiulystė?
Nikodemas. Bendravimas ir bičiulystė mano gyvenimo vertybių skalėje užima pirmąją vietą. Man tai svarbiau už meilę, už muziką. Mano meilė pasireiškia dovanomis.
Ričardas. Tavo meilė yra labai pragmatiška.
Nikodemas. Jokiu būdu. Ji kaip tik yra negrąžintina. Aš galiu duoti bet kam ir bet kiek. Kadangi aš vaikštau kiekvieną rytą į bažnyčią. Esu Romos katalikų tikėjimo. Ir man tai yra labai svarbi ideologija. Aš kvėpuoju dešimčia dievo įsakymų ir keturiom evangelijom.

Ričardo Šileikos "BLICAS"


Atgal

Į viršų

Užsisakyti
2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Istorikas Edmundas Vaičaitis: "kasdienė istorija tėra isterija"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama