Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN  FR  RU


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS



 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


 



 

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Gamtos mylėtojas Albinas Šarkinas: "reikalinga asmeninė iniciatyva"

 

Ričardas. Labai deklaratyvu save įvardyti gamtos mylėtoju ar puoselėtoju. Tai kvepia buvusiais žaliaisiais, kurių žodis, deja deja, visada paskutinis ir nieko esmingo nelemiantis rinkos tvarkdaryboje.
Albinas. Atsiprašau, ponuli, bet nė kiek nesigėdiju nei savo žodžių, nei savo meilės. Tiesa, nesu nei Lietuvos žaliųjų judėtojas, nei tarptautinės Greenpeace organizacijos narys. Aš esu už tai, kad gamtai reikia palikti laisvę, tai yra kuo mažiau kišti savo savanaudiškus nagus į Viešpaties kontroliuojamą zoną.

Nors tai šiuolaikiniame ekonomikos procese beveik neįmanoma. Todėl nūnai bandomos kurti gamtosauginės sistemos, kurios turėtų atstatyti natūralų, sakysiu, gamtinį ph. Bet tai daugiau tik pačios žmonijos bandymas paguosti save pačią, noras neišsigąsti savo pridarytų šunybių ir kiaulysčių. Juk per amžius amžinuosius pati gamta save kuo racionaliausiai susitvarkydavo. Ir dabar iš paskutiniųjų stengiasi. Žiūrėk į eksplotuojamą (suprask, teršiamą) ežerą ar upę. Tačiau šie vandenys pavasarį vėl gyvi, vėl savyje palaiko (išlaiko) daugiarūšę gyvastį. Lyg kokia gajioji galinsoga daržų lysvėse.
Ričardas. Žinau, kad turi žemės lopą, kuriame kuri savotišką mini parko modelį.
Albinas. Tai, ponuli, gal ketvirtadalio aro pievos gabalas. Molingas ir rūgštus dirvožemis neleidžia daugeliui pasodintų augalų išgyventi. Be to, vėlyvas ir šaltas pavasaris, vėliau neprašytas sausrametis diktavo savo sąlygas. Pasodintą jaunutę alyvą, netgi berželį apspito amarai. Tačiau akys mėgaujasi bijūnų, sausmedžio, kurpelių, bajorių, veronikų, medetkų kosmėjų, flioksų, vienadienių, ešolcijų, izopo, raibųjų burnočių, sidabrakrūmio, ratilių, ežiuolių, saulėgrąžų ir purpurinio sukučio žiedais. Džiaugiuosi, kad prigijo iš Dzūkijos parvežtas kadagys, iš Kėdainių atgabentas maumedis, bičiulių padovanotas rūgštusis žagrenis.
Ričardas. Tačiau Tavo gražūs ir kvapūs nuopelnai yra labai asmeniški ir visuomenei nereikšmingi.
Albinas. Ponuli ponuli, ar manai, kad turėčiau su šautuvėliu lakstyti paskum brakonierius, pievų ir miškų degintojus, gandrų šaudytojus, visur kur nepaliaujančius šiukšlintojus? Beje, mano stuburas nuolat lankstosi ir lankstosi rinkdamas šiukšles ir kitokias atliekas. Vienkartinių tarų ir pakuočių gausą vartotojai bloškia kur papuola. Žinai, ponuli, man nesuprantamas toks dalykas. Kaip pačiam žmogui nedvokia mėšlas, kuriame jis stoviniuoja ar sėdinėja? Gal sugedo akys, gal sugedo ir nosys? Taigi, mano galva, labai reikalinga yra būtent asmeninė iniciatyva. Juk darai ne dėl visuomenės, o darai dėl savęs. O jeigu pats sau nesi priešas, jeigu pats sau nesi šūdvabalis, tai pasaulio etika ir estetika yra nedalūs dėmenys.

Ričardo Šileikos "BLICAS"


Atgal

Į viršų

Užsisakyti




2012-02-06
Mantas Gimžauskas
36-sios gimimo metinės
Jaroslavas Melnikas
53-oji gimimo diena
Lina Navickaitė - Greičiuvienė
41-oji gimimo diena


Rašytojas ir kolekcionierius Andrius Jakučiūnas: "pasigendu konkurencijos prozoje"


aversas


ALBERTAS LAURINČIUKAS 1928 01 01–2012 01 08
2012-01-09
Balys Godauskis. Poetinės provincijos, proziški regionai
2012-01-06
ALĖ RŪTA (1915.11.16. – 2011.12.31)
2012-01-03
Balys Godauskis. Ką dar būtų galima išbraukti iš mokyklinių literatūros programų?
2011-12-15
Balys Godauskis. Donelaičiui – 300. Kodėl ne 3 000 000?
2011-12-10
Diemedžio vakarai III. 10 gruzinių ir lietuvių novelių
2011-12-05
Antanas A. Jonynas
2012-01-10
Alė Rūta
2012-01-02
Algimantas Zurba
2011-11-20
Vidmantas Kiaušas - Elmiškis
2011-11-13
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama