Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Šv. JERONIMO premija

 

Šv. Jeronimo premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už pastarųjų trejų metų profesionaliausiai, meniškiausiai į lietuvių kalbą išverstus kūrinius, taip pat atsižvelgiant į nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai, vertėjų ugdymui. Įsteigta 2005 m. balandžio mėn.
Šv. Jeronimo premija lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą už profesionaliai, meniškai į užsienio kalbą išverstus kūrinius, už lietuvių literatūros populiarinimą užsienyje. Įsteigta 2006 m.

2010 m.

Dianai Bučiūtei

už iškilius literatūros vertimus iš prancūzų ir graikų kalbų, už meilę lietuvių kalbai ir nuoširdžią pagalbą jauniesiems vertėjams.

     
     
2007 m. Valdui V. Petrauskui už ilgametį geriausios Lotynų Amerikos ir kitų kraštų literatūros skleidimą Lietuvoje, už svarų indėlį į vertimo meno plėtotę, už vertėjams svarbių žodynų rengimą.
 

Pietro U. Dini

už profesionaliai ir meniškai išverstus lietuvių literatūros kūrinius, už indėlį į lietuvių iteratūros ir kalbos populiarinimą Italijoje.

2006 m.

Irenai Balčiūnienei

už XX a. anglų ir amerikiečių literatūros klasikos vertimus ir geriausių lietuvių vertimo teorijos bei kritikos tradicijų tąsą.

 

Mirjanai Bračko

už lietuvių literatūros vertimus į kroatų kalbą ir nuolatinį rūpinimąsi jos sklaida.

2005 m.

Pranui Bieliauskui

už reikšmingus pastarųjų trejų metų darbus – talentingai išverstus Céline, Kunderos, Ammaniti, Baricco, Prados, Perez-Reverte, Savaterio ir kt. kūrinius, už ilgametį geriausios prancūzų, italų ir ispanų literatūros skleidimą Lietuvoje, už nuoseklų atsidavimą vertėjo profesijai ir redaktoriaus paramą kitiems vertėjams.

Premijos teikiamos rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų – šv. Jeronimo – dieną.
Lietuvoje Vertėjų diena minima nuo 2003 m.


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama