Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

"TAI - AŠ"

 

TAI - AŠ 

 

V-asis tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „TAI - AŠ“
2007 m. spalio 16-21 d.

IV-asis tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „TAI - AŠ“ 2006 m. spalio 17-22 d.
 

Pirmasis tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ gimė 2003 m. iš Vilniaus Mokytojų namuose organizuotų autorinių bardų vakarų. Tai pirmasis festivalis Lietuvoje, bardų muzikos gerbėjams suteikiantis progą išgirsti ir užsienio atlikėjų, o šio žanro puoselėtojams Lietuvoje – pasidalinti patirtimi su kolegomis iš įvairių Europos šalių.

Organizuojant dainuojamosios poezijos svetaines Mokytojų namuose, brendo pirmojo Lietuvoje tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio idėja. Poreikis akivaizdus – bet kurioje Lietuvos vietoje šio žanro atlikėjai sukviečia pilnas sales žiūrovų. Ne veltui  kalbama apie dainuojamosios poezijos renesansą.

Iki festivalio koncertuose bei dainuojamosios poezijos festivaliuose dalyvaudavo dažniausiai dalyvavo tik Lietuvos atlikėjai. Šio festivalio organizatoriai savotiškai rizikavo, man negalėjo nuspėti, kokia bus lietuvių reakcija į kitomis kalbomis dainuojančius bardus. Tikimės sėkmės ir slaptai mintyse viliamės, jog šis renginys ateityje taps prestižiniu renginiu ne tik Lietuvoje, bet ir susivienijusioje Europoje (kaip žinia, tenai esą gan gilios šio žanro, nesvarbu kaip jis pavadintas, tradicijos).

Viliuosi, kad mūsų bendras darbas su Gediminu Storpirščiu bendras darbas ir toliau ras atgarsį tiek dainuojamosios poezijos atlikėjų, tiek klausytojų  širdyse. Norime, jog dainuojamoji poezija rastų savo vietą ne tik tarp mūsų klausytojų, bet ir margame kultūros gyvenime.

Juozas Žitkauskas, festivalio vadovas

„Šis festivalis, tai dėsningas ir neišvengiamas reiškinys, susivienijusių Lietuvos bardų. Tai dovana šio muzikos žanro gerbėjams ir puoselėtojams, kurių gretos šiuo metu taip pastebimai auga.  Tai galimybė skirtingų tautų kūrėjams ir atlikėjams susitikti, pasidalinti sukaupta patirtimi, pabūti kartu ir pasidžiaugti. Tikiu, kad šio festivalio įspūdžiai virs naujom, įvairiakalbėm dainom, tikiu, kad Lietuvos bardai turės galimybę garsinti šalį tarptautiniu mastu".

Gediminas Storpirštis, festivalio meno vadovas

Organizatoriai: Vilniaus Mokytojų Namai

|   www.bardai.lt   |   Vilniaus g. 39, 01119 Vilnius   |   8-670 12743   |   festivalis.tai.as@gmail.com   |


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama