Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 

Kūrybinės rašytojų dirbtuvės Palangoje

 

Nuo š.m. rugpjūčio 29 d. iki rugsėjo 3 d. Palangoje, Rašytojų sąjungos kūrybos ir poilsio namuose „Diemedis“, vyks Rašytojų sąjungos fondo organizuotas projektas „Moters – rašytojos – padėtis šiuolaikinėje visuomenėje“. Jame dalyvaus penkios prozininkės lietuvės ir penkios gruzinų rašytojos
kurios vers viena kitos apsakymus į savo gimtąją kalbą: Nijolė Kliukaitė-Kepenienė dirbs su Maka Ldokonen, Nijolė Raižytė – su Teona Dolenjashvili,  Janina Survilaite-Vaitkevičius – su Nino Tepnadze,  Gintarė Adomaitytė – su Tamta Melashvili,  Laura Sintija Černiauskaitė – su Mariam Bekauri. Visoms dalyvėms talkins vertėja iš Gruzijos Nana Devidzė, kuri, perskaičiuosi lietuvių moterų apsakymus, parinko rašytojas iš Gruzijos. Projekto vadovė – rašytoja Birutė Jonuškaitė. Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija.
Nors nemažai yra kalbama lygių teisių klausimais, bet realiame gyvenime moterų visuomeninė padėtis, deja, ne itin gerėja. Ypač sudėtinga yra Gruzijos moterų kūrėjų kasdienybė, nes jos paprastai savo meninei veiklai gali skirti tik laiką,„atliekamą“ nuo visų kitų pareigų: šeimos maitintojos, žmonos, motinos, namų tvarkytojos ir t.t. Joms, kaip, beje, ir lietuvėms, moterų rašytojų socialinio aktyvumo klausimas yra labai aktualus ir opus. Tad šio projekto esmė – dvikalbis lietuvių ir gruzinių moterų prozininkių „pašnekesys“ joms gyvybiškai rūpimais klausimais.
Paskutinę Kūrybinių dirbtuvių Palangoje dieną, rugpjūčio 2-ąją „Diemedyje“ vyks gruzinių ir lietuvių rašytojų kūrybos skaitymai. Visus dar esančius pajūryje literatūros mylėtojus kviečiame dalyvauti. Pasibaigus dirbtuvėms visi išversti apsakymai pasirodys šioje svetainėje ir kultūriniuose savaitraščiuose. Kitais metais, jei pavyks rasti finansavimą, numatoma išleisti dvikalbį apsakymų rinkinį.

Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama