Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 Poetai   Prozininkai   Dramaturgai   Eseistai   Literatūrologai   Vertėjai 

   A  B  C  Č  D  E  F  G  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž 
 

Jonas Anupras Jackevičius

 

Jackevičius Jonas Anupras, poetas, dailininkas.
Gimė 1937.05.02 Rokiškyje.
1960 m. baigė VU lietuvių kalbą ir literatūrą, 1964-1984 m. dirbo Lietuvos televizijoje reporteriu, scenaristu, laidų vedėju, redaktorium. Nuo 1970 m. - Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Gyvena Vilniuje.
Nuo 2000 m. - LRS narys.

Autobiografija:
Karo ir pokario metais mūsų šeima pro Žemaitiją ir kauną keliavo Vilniaus link, kur 1946 metais likome gyventi. Čia, Žvėryne, prabėgo mano vaikystė, čia baigiau visus mokslus, todėl laikau save vilniečiu.
1955 metais įstojau į Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą, lietuvių kalbos ir literatūros specialybę. Universitetą baigiau 1960 metais.
Dirbau Šalčininkų rajono laikraštyje vertėju, Knygų prekybos valdyboje - inspektoriumi, Mokslinio tyrimo darbų koordinavimo komitete - redaktoriumi, o 1964 metais pradėjau dirbti Lietuvos televizijoje. Ten buvau reporteris, laidų vedėjas, scenaristas, redaktorius. Vėliau dirbau Televizijos sociologinių tyrimų skyriaus vedėju, o Vilniaus valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultete dėsčiau spec. kursus: "TV scenarijus", "Žurnalisto darbas kadre", "TV meninės išraiškos priemonės". Tuo metu įstojau į Žurnalistikos specialybės aspirantūrą Vilniaus universitete, kurią baigiau 1986 metais. Su televizija atsisveikinau 1984 metais. Nuo to laiko "nebetarnavau". Pragyvenimui dirbau su dailininkais kolūkiuose. Kiek vėliau, tiesa, ne visai sėkmingai, mėginau tapti verslininku. Visa tai miniu todėl, kad šis paradoksalių įspūdžių pilnas gyvenimo tarpas man, mėginančiam rašyti, atrodo svarbesnis už akademišką dėstytojavimą.
Studijų metais artimi bičiuliai žinojo apie mano kūrybą, tačiau sovietiniais laikais nei tada, nei vėliau eilėraščius spausdinti nesisekė. Vos keletą eilėraščių (ne pačių geriausių) tada išspausdino "Švyturys", didesnę publikaciją pavyko pateikti "Nemune".
Paskelbus Nepriklausomybę, pirmieji, žinodami mano kūrybą, spausdinti paragino Vladas Šimkus, parėmė Juozas Aputis.
Panašus buvo ir mano tapybos kelias: norėdamas surengti abstrakčių paveikslų parodėlę "Maskvos" kino teatre 1985 metais turėjau gauti tapytojų V. Antanavičiaus ir E. Urbanavičiaus rekomendacijas ir Kultūros ministerijos leidimą, o apie normalesnes sales negalėjau net svajoti. Pastaraisiais metais drauge su "Plekšnės" klubo dailininkais savo tapybą eksponavau "Arkos" ir "Medalių" galerijose Vilniuje, Klaipėdos Parodų rūmuose. Surengiau asmenines parodas Rašytojų klube, Operos ir baleto teatre, Aktorių namuose.
Savo tapybą miniu todėl, kad manau čia esant ryšį su žodine kūryba.

2000.02.24


Bibliografija:
Demono pašventinimas: poezija. - Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1997.
Septyni kartai dviem galvoms: poezija. - Vilnius: Diemedžio leidykla, 1999.
Ženklai vertikalių šešėliuose: poezija. - Vilnius: Diemedis, 2000.

Ugnies šešėliai: eilėraščiai ir autoriaus tapybos darbų, piešinių ir koliažų reprodukcijos. - Vilnius: Diemedis, 2004.
Vabalas smegeninėje=A bug in the brain: eilėraščiai/ iš lietuvių kalbos vertė J.Gliauberzonaitė, Kerry Shawn Keys. - Vinius: Vaga, 2007.

Knygos anglų kalba:
The yellow insect: poems. - Vilnius: Diemedis, 2005.

tekstai:
http://www.tekstai.lt/tekstai/jackevic/index.htm


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama