Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


  

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 Poetai   Prozininkai   Dramaturgai   Eseistai   Literatūrologai   Vertėjai 

   A  B  C  Č  D  E  F  G  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž 
 

Ričardas Šileika

 

Ričardas Šileika
© Flavijus Piliponis, 2003

Šileika Ričardas, poetas, eseistas ir miniatiūristas, eksperimentalistas ir fotografas.
Gimė 1968.04.03 Atkočiuose, Ukmergės raj.
Mokėsi Vilniaus kultūros ir buitininkų mokykloje. Dirbo žurnalistu ir fotografu Kupiškio, Jonavos ir Radviliškio spaudoje, o Radviliškio rajono policijos komisariate, kriminalistikos skyriuje ekspertu viršila. Šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje specialistu praktiniam studentų mokymui bei bendradarbiauja literatūrinėje spaudoje.
Nuo 1994 m. – LRS narys.

Autobiografija:
Gimiau 1968 metais Atkočiuose (Ukmergės rajone), žemę dirbančiųjų šeimoje. Mažas būdamas slėpdavausi tuometinio Karolio Požėlos kolūkio kukurūzuose. Girtuokliauti ir grybauti su vyresniaisiais broliais eidavau į netoli esantį raistą. Maudytis – dviračiais – į Siesikų ežerą. Pirmoji perskaityta knyga – Vlado Dautarto "Sapnuoju karalystę". Į pasaulį per akinius žiūriu, regis, nuo septintos klasės. Buvau Deltuvos vidurinės mokyklos Tryčiaus vardo pionierių draugovės pionierius. Esu aukštaitis. Gimtoji tarmė – puntininkų.
Tarnavau statybiniame batalione nr. 1777 Kalmukijos stepėje. Karinė specialybė – trečios kategorijos betonuotojas, civilinė specialybė – fotografas-retušuotojas. Neturiu žurnalisto diplomo, bet žurnalistauju nuo 1991 metų įvairių rajonų ir respublikos leidiniuose. Pirmoji darbovietė – Kupiškio rajono laikraščio "Kupiškėnų mintys" redakcija. Ten prabuvau ir sausio 13-ąją. Radviliškio rajono policijos komisariate ekspertu viršila tarnavau neilgai. Domiuosi Lietuvos provincijos kultūros vyksmais. Man labai artimos fluxus ir Jurgio Mačiūno idėjos ir veikla. Esu mail art‘o aktyvus dalyvis. Jau dešimtmetį renku surūdijusias geležėles. Referendume balsavau už Lietuvos Respublikos stojimą į Europos Sąjungą. Keikiuos rusiškai. Jokių žygdarbių neatlikau. Ordinais ir medaliais neapdovanotas. Esu gydęsis Šiaulių psichoneurologiniame dispanseryje. Nemėgstu oficialių dalykų, tačiau netoleruoju ir perdėto familiarumo.
Esu Radviliškio liberalios minties ir veiksmo klubo "Zabegalovkė" tikrasis narys. Taip pat organizacijos "Poetinis Druskininkų ruduo" iždininko pavaduotojas. Esu sukalęs du inkilus, pasodinęs kelis medžius ir krūmus. Moku iškepti firminę kiaušinienę. Nemoku žaisti šachmatais ir groti gitara.

2006.09.18


Bibiografija:
Kalvaratas: eilėraščiai. - Kaunas: V. Oškinio leidykla, 1992.
Audivi. - Radviliškis: Savilaida, 1997.
Metraščiai: eilėraščiai. - Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1998.
Ričardo Šileikos vardo provincija nr. 345: eseistinių miniatiūrų rinkinys. - Šiauliai: Saulės delta, 2003.

Mano rašinėlius ar šiek tiek rimtesnius mintijimus beigi fotografijas spausdino ar tebespausdina "Literatūra ir menas", "Šiaurės Atėnai", "Kultūros barai", "Šiaulių naujienos", "Šeimininkė", "Gimtoji žemė", "Eskizai", "Šiaulių kraštas", "Respublika", "Dainava", "7 meno dienos", "Bičiulis", "Gintaro lašai", "Salonas", "Psichologija tau", "Nemunas", "Draugas". Dalyvavau keliose dešimtyse įvairiažanrių parodų Vilniuje, Druskininkuose, Ukmergėje, Radviliškyje, Obeliuose, Palangoje, Šiauliuose ir internete. Dalyvavau šešiuose dailės pleneruose ir skaičiau vienintelį pranešimą Šiaulių universiteto tarpdisciplininėje mokslinėje konferencijoje.

Apdovanojimai:
1993 m. – Amerikos lietuvių fondo (Kalifornija) premija.
2002 m. – Kultūros ministerijos premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis.

tekstai:
http://www.tekstai.lt/tekstai/sileikar/index.htm


Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama