Į pradžią
 
 
 
 
Į pradžią Rašykite mums Svetainės medis  LT  EN


NAUJIENOS
GALIMYBĖS
RAŠYTOJAI
≤35 m.
ORGANIZACIJOS
FESTIVALIAI
RENGINIAI
APDOVANOJIMAI
LEIDINIAI
LEIDYKLOS
NUORODOS
ARCHYVAS
APIE MUS



 

Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija
Lietuvos Respublikos
Kultūros Ministerija
 

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas


 



 

UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra Vilniaus dailės akademijoje

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti

ATVIRAS. PATIKIMAS. KITOKS.

 

 Poetai   Prozininkai   Dramaturgai   Eseistai   Literatūrologai   Vertėjai 

   A  B  C  Č  D  E  F  G  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  Š  T  U  V  Z  Ž 
 

Saulius Stoma

 

Stoma Saulius, prozininkas.
Gimė 1954.07.29 Kaune.
Nuo 2003 m. - LRS narys.

Autobiografija:
Kaune ekonomisto ir lietuvių kalbos mokytojos šeimoje. 1972 metais baigiau 17-ąją vidurinę mokyklą ir įstojau į Vilniaus inžinierinio statybos instituto Architektūros fakultetą. Pradėjau rašyti noveles, pirmoji buvo išspausdinta 1976 m. „Literatūroje ir mene“. 1977 m. baigiau institutą ir metus dirbau architektu Vilniuje. Supratęs, kad mano pašaukimas yra rašymas, mečiau gana prestižinį architekto darbą ir kurį laiką dirbau automobilių aikštelės sargu. Kelios novelės – man atrodo, tais laikais gana avangardistinės - buvo išspausdintos „Nemune“. Tačiau po to mano bandymai pakovoti už išraiškos laisvę buvo nesėkmingi – spausdinimas įstrigo.
1979 m. vedžiau ir dėl šeimyninių aplinkybių persikėliau į Kauną, kur pradėjau dirbti Statybos ir architektūros mokslinio tyrimo institute moksliniu bendradarbiu – architektūros istoriku. Netrukus įstojau į neakivaizdinę aspirantūrą ir pradėjau rašyti disertaciją apie Lietuvos dvarų architektūrą. 1981 m. vėl grįžau į Vilnių ir pradėjau dirbti moksliniu redaktoriumi „Vyriausiojoje enciklopedijų redakcijoje“. Šešerius metus ruošėme vieną vienintelį cenzūros niekaip nepraeinantį leidinį – „LTSR istorijos ir kultūros paminklų sąvadą“.
Su žmona Diana užauginome sūnų Simoną ir dukrą Laimą Mariją.
1988 m. pajutęs permainų vėjus, ėmiau reikštis spaudoje kaip publicistas. Dar kartą mečiau geriau apmokamą darbą ir perėjau į „Literatūrą ir meną“. Buvau korespondentas, po to – Dailės ir architektūros skyriaus redaktorius. Įvairiuose leidiniuose vėl buvo pradėtos spausdinti mano novelės. Tačiau rimtai atsidėti literatūros kūrybai sutrukdė visuomeninė ir politinė veikla. Įsitraukiau į Sąjūdžio organizavimą, vadovavau pirmajai tarp žurnalistų „Literatūros ir meno“ Sąjūdžio grupei, 1988 metų rudenį spaudos darbuotojų buvau išrinktas Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo delegatu. 1989 m. dalyvavau atkuriant Lietuvos krikščionių demokratų partiją, buvau išrinktas į jos tarybą ir valdybą.
1990 m. pradžioje kartu su Arvydu Juozaičiu ir Sauliumi Šalteniu įsteigėme  savaitraštį „Šiaurės Atėnai“ ir kurį laiką lygiomis teisėmis jį redagavome. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Aukščiausiosios Tarybos buvau paskirtas dienraščio „Lietuvos aidas“ vyriausiuoju redaktoriumi. Laikraštį privatizavus ir įvykus konfliktui tarp akcininkų, 1994 m. buvau atleistas. Po to buvau „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 1996-1997 m. – atkurtų „Lietuvos žinių“ vyriausiasis redaktorius. Į tikrąjį kelią, prie grožinės literatūros grąžino korumpuota, senųjų struktūrų valdoma Lietuvos teisėsauga. Konkurentams sufabrikavus bylą, 1997 m. buvau nuteistas už neteisėtą finansinę veiklą „Lietuvos aide“. Byla saugiai guli teismo archyve ir, Lietuvai kada nors tapus civilizuota teisine valstybe, tikiuosi, bus peržiūrėta iš naujo.
Esu išleidęs 5 knygas. Kalėjimo įspūdžiai – „Užrašai iš Pasmerktųjų namų“. Detektyviniai romanai – „Nuostabi negyvėlė“ ir „Bestseleris“. Publicistikos rinktinė – „Gyvenimas ant plausto“. Rimčiausias, skaitytojus jau pasiekęs, darbas – romanas „Anapus tavęs ir manęs“, išleistas „Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos“ ir pristatytas Frankfurto knygų mugėje 2002 metais.
2003 m. buvau priimtas į Rašytojų sąjungą. Šiuo metu rašau prozą, eseistiką ir politikos komentarus. Dalį laiko gyvenu provincijoje – Lekėčiuose, 30 km. nuo Kauno. Būnu ir Vilniuje.


Bibliografija:
Užrašai iš pasmerktųjų namų: proza. - Vilnius: Lietuvos rytas, 1996.
Nuostabi negyvėlė: romanas. - Vilnius: Lietuvos žinios, 1997.
Gyvenimas ant plausto: publicistika ir esė. - Vilnius: Lietuvos žinios, 1997.
Bestseleris: romanas. - Vilnius: Vaga, 1998.
Anapus tavęs ir manęs: romanas. - Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2002.

Atgal

Į viršų
Paskutinis atnaujinimas: 2012-02-04 | Visos teisės saugomos © RASYTOJAI.LT 2007 | El.paštas: info@rasytojai.lt | Reklama | Logotipai | Parama