Česlovo Milošo premija įteikta Vytui Dekšniui

Sveikiname Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos 2019 metų laureatą VYTĄ DEKŠNĮ!

Premija skirta už Andrzejaus Franaszeko knygos MIŁOSZAS. BIOGRAFIJA vertimą iš lenkų kalbos (Vilnius: Apostrofa, 2015, 976 p. + iliustr.).

Vytas Dekšnys yra išvertęs ir Cz. Miłoszo ‘Abėcėlę’ (Vilnius: Aidai, 2012) bei daug kitų kūrinių iš lenkų, ukrainiečių, baltarusių, slovakų, latvių ir kitų kalbų.

Jo kandidatūrą konkursui pasiūlė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Premiją iškilmingai, per Kėdainių miesto šventės atidarymą įteikė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Pirmoji premija įteikta Kėdainių krašto muziejaus archeologui Algirdui Juknevičiui 2011 metais, minint rašytojo, Nobelio premijos laureato šimtmetį. Vėliau laureatėmis tapo dvi VDU profesorės, humanitarinių mokslų daktarės Vaida Kamuntavičienė ir Laima Šinkūnaitė.

Premija skiriama skatinant gilintis į Česlovo Milošo asmenybės bei kūrėjo vertybes ir idėjas, tyrinėti bei puoselėti jo kūrybą, Lietuvoje bei užsienyje garsinti Kėdainių krašto kultūros, paveldo išsaugojimo, švietimo bei kitų sričių pasiekimus Lietuvos Respublikos, o už ypatingus nuopelnus ir užsienio šalies asmeniui ar asmenų grupei, už pastarųjų 5 metų veiklą ir kūrybą.

 

Vytas Dekšnys. Vlado Braziūno fotografija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *