Juozo Tumo-Vaižganto premija įteikta rašytojui Liutaurui Degėsiui

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos nuotrauka

Už novatorišką literatūrinio meistriškumo ir aktyvaus pilietiškumo dermę publicistikoje ir eseistikoje, svarbą visuomenės vertybėms prestižinė žurnalistų ir rašytojų teikiama J. Tumo-Vaižganto premija įteikta Liutaurui Degėsiui.

2019-2020 metais Liutauras Degėsys skyrė daug dėmesio, laiko ir jėgų Lietuvos kultūros, socialinio gyvenimo ir kitiems svarbiems procesams analizuoti ir publikuoti straipsnius įvairiuose leidiniuose. Pastarieji metai buvo sėkmingi ir pažymėti jo kituose kūrybiniuose darbuose – 2018 metais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido jo filosofinių esė rinkinį „Apatiniai gyvenimo drabužiai“, 2020 metais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido romaną „Lengva nebus“.

Vaižganto premija teikiama kasmet Malaišiuose (Anykščių r.) minint Juozo Tumo-Vaižganto gimtadienį. Laureatui įteikiamas diplomas, dailininko Stasio leono Makaraičio sukurtas specialus medalis ir simbolinė 300 eurų premija.

Juozas Tumas-Vaižgantas

2002 metais, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją.

Ji kasmet skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę. Vertinama praėjusių dvejų kalendorinių metų kūryba.

Kaip žinia, J. Tumas-Vaižgantas 1922 metais buvo vienas iš Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos steigėjų Kaune. 1922 m. sausio 31 d. Kaune sušauktas pirmasis žurnalistų ir literatų steigiamasis susirinkimas. J. Tumas pateikė naujos organizacijos įstatus, kurie buvo labai praktiški, gyvenimiški, nesigilinta į įvairias plunksnos darbininkų teorines – ideologines bei filosofines sritis. 1922 m. kovo mėn. įstatai buvo įteisinti, juos įregistruojant Kauno apskrities viršininko įstaigoje. J. Tumas-Vaižgantas tapo pirmuoju šios organizacijos pirmininku.

Premijos laimėtoją nustato šešių asmenų vertinimo komisija, kurią sudaro Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdyba. Šiemet darbus komisijoje vertino ir Danielius Mušinskas, Gediminas Kajėnas, Jurgita Jasponytė, Audronė Nugaraitė ir Gerimantas Statinis.

Premijos laureatais jau yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Bagdonas, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Gintautas Iešmantas, Liudvikas Jakimavičius, Loreta Jastramskienė, Juozas Kundrotas, Justinas Marcinkevičius, Julius Sasnauskas, Laimonas Tapinas. Alfas Pakėnas, Loreta Jastramskienė, Rimantas Vanagas, Gintarė Adomaitytė, Filomena Taunytė ir kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *