Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos dalinininkų susirinkimas

2016 m. kovo 8 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos visuotinis dalinininkų susirinkimas. Jame buvo patvirtintos viešųjų įstaigų „Kauko laiptai“, „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“, „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Rašytojų klubas“, „Rašytojų sąjungos fondas“, „Savaitraštis Nemunas“ 2015 metų finansinės ataskaitos. Viešųjų įstaigų „Kultūros kvartalas“ ir „Vilniaus reviu“ vadovai informavo apie pradėtą veiklą.
Nuspręsta artimiausiu metu surengti Valdybos posėdį ir aptarti Viešosios įstaigos „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“ viziją, veiklos klausimus, santykį su Lietuvos rašytojų sąjunga, taip pat apsvarstyti Valdybos darbą.
Valdyba patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos bei Literatūros fondo 2015 m. veiklos ataskaitas, Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo, vyksiančio balandžio 15 d., darbotvarkę ir nusprendė surengti diskusiją „Lietuvių literatūra: ką turim pasiūlyti pasauliui“.
Patvirtinta Poezijos pavasario laureato–Maironio premijos vertinimo komisija (tai paskutiniųjų metų Poezijos pavasario laureatai – Vladas Braziūnas, Kęstutis Navakas, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Eugenijus Ališanka, Jonas Kalinauskas), kuri ir išrinks Poezijos pavasario laureatą. Valdyba šiai premijai pasiūlė penkis kandidatus – Eriką Drungytę už knygą Patria (Kauko laiptai, 2015), Aldoną Gustas už knygą Padovanok man obuolį iš anapus (Naujoji Romuva, 2015), Vytautas Kaziela už knygą Vieta ir kiti nutylėjimai (Kauko laiptai, 2015), Ramutė Skučaitė už knygą Nepaslaptis tokia balta (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015) ir Artūras Valionis už knygą Iš natų (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015). Komisijos nariai taip pat turi siūlymo teisę.
Pasiūlyti kandidatai literatūrinėms premijoms: Laimono Noreikos vardo aktoriaus skaitovo prizui – grupė Liūdni slibinai; Salomėjos Nėries premijai – Nijolė Kliukaitė už knygą Karusės (Kauko laiptai, 2015), Vidas Morkūnas už knygą Nekropolių šviesos (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015) ir Rimvydas Stankevičius už knygą Kertinis skiemuo (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015); Jono Aisčio premijai – Vytautas Kaziela už eilėraščių knygą Vieta ir kiti nutylėjimai (Kauko laiptai, 2015); Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premijai – Danutė Kalinauskaitė už novelių rinkinį Skersvėjų namai (Tyto alba, 2015).

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *