Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis

2019 m. kovo 5 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis. Viešųjų įstaigų Kultūros kvartalas, Literatūra ir menas, Metai ir Vilniaus reviu vadovai pateikė finansines ataskaitas.

Valdyba patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos bei Literatūros fondo 2018 m. veiklos ataskaitas, Lietuvos rašytojų sąjungos suvažiavimo, vyksiančio balandžio 5 d., darbotvarkę.

Išrinkta Poezijos pavasario laureato-Maironio premijos vertinimo komisija (tai paskutiniųjų metų Poezijos pavasario laureatai – Vladas Braziūnas, Almis Grybauskas, Kęstutis Navakas, Ramutė Skučaitė ir Tomas Venclova), kuri ir išrinks Poezijos pavasario laureatą. Valdyba šiai premijai pasiūlė penkis kandidatus – Marių Buroką už knygą Švaraus buvimo (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018), Vytautą Kazielą už knygą Alyvmedžiai (Kauko laiptai, 2018), Giedrę Kazlauskaitę už knygą Gintaro kambarys (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018), Mindaugą Nastaravičių už knygą Bendratis (Tyto alba, 2018) ir Dovilę Zelčiūtę už knygą Prieglaudos miestai (Kauko laiptai, 2018). Komisijos nariai taip pat turi siūlymo teisę.

Išrinkti kiti Poezijos pavasario prizininkai: Laimono Noreikos vardo aktoriaus skaitovo prizui – Dainius Svobonas; už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas – Paulina Ciucka už į lenkų kalbą verstų Eugenijaus Ališankos eilėraščių rinktinę Zastrzegam sobie prawo do milczenia (Poznanė: WBPiCAK); už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą – Dovilė Kuzminskaitė, už geriausią poeziją vaikams – Dainius Gintalas, už eseistiką – Neringa Butnoriūtė, už literatūros sklaidą – Lina Buividavičiūtė. Patvirtinta Poezijos pavasario konferencijos tema – Poezija kasdienybės erdvėje.

Pasiūlyti kandidatai literatūrinėms premijoms: Salomėjos Nėries premijai – Marius Burokas už knygą Švaraus buvimo ir Vytautas Kaziela už knygą Alyvmedžiai;  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premijai – Leonardas Gutauskas už knygą Pravardės (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018); Česlovo Milošo premijai – Vytas Dekšnys už Andrzej Franaszek knygos Miłoszas: biografija (Vilnius: Apostrofa, 2015) vertimą iš lenkų kalbos; Grigorijaus Kanovičiaus premijai – Herkus Kunčius už istorijų romaną Lietuviškos apybraižos (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018).

Į Dr. Aloyzo Petriko vertinimo komisiją deleguoti Donatas Petrošius, Renata Šerelytė ir Regimantas Tamošaitis (dar du darius deleguos Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas); į Liudo Dovydėno premijos vertinimo komisiją – Laimantas Jonušys ir Danielius Mušinskas (Komisijoje yra rašytojo sūnus, premijos mecenatas Jonas Dovydėnas, jo pasiūlyta atstovė – Kristina Sabaliauskaitė, vieną kandidatą pasiūlys Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

Rašytojų sąjungos gretas papildė naujas narys – Henrikas  Gudavičius.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *