Gegužės 3 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis

Gegužės 3 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis.

Valdybai pranešta, kad šiais metais Poezijos pavasario laureate tapo poetė Ramutė Skučaitė už eilėraščių ir prozos knygą „Nepaslaptis tokia balta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015). Jai bus įteikta Kauno miesto savivaldybės įsteigta Maironio premija.

Poezijos pavasario prizus nutarta skirti: už eseistiką – literatūrologui Virginijui Gasiliūnui (už eseistiką, literatūros istorijos ir kasdienio jos gyvenimo kritinę refleksiją asmeniniame tinklaraštyje http://virginijusg.blogspot.lt/); už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą – poetui ir vertėjui Dainiui Gintalui (Lautréamont „Maldororo giesmės“ (Kitos knygos, 2015)); už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas – vertėjui Rimui Užgiriui (antologija „How the Earth carries us : new Lithuanian poets (Lietuvos kultūros institutas, 2015)); už poeziją vaikams – Nijolei Kepenienei („Miestai“ (Versus aureus, 2015)).

Nuspręsta siūlyti kandidatus premijoms: Antano Miškinio literatūrinei premijai – Eriką Drungytę už eilėraščių knygą „Patria“ (Kauko laiptai, 2015) ir Alvydą Katiną už eilėraščių knygą „Vaikšto vienas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2015); Baltijos Asamblėjos apdovanojimui –Sigitą Parulskį už eseistikos knygą „Mano tikėjimo iltys“ (Alma littera, 2013), poezijos rinktinę „Be teisės sugrįžti“ (Alma littera, 2015) ir romaną „Nutylėtų lelijų miestas“ (Alma littera, 2016). Dėl kandidato Astridos Lingren premijai nuspręsta bendradarbiauti su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Išrinkti delegatai į Liudo Dovydėno premijos vertinimo komisiją (Vytautas Martinkus, Danielius Mušinskas, Antanas Sutkus). Dar du narius į Komisiją deleguos Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Posėdyje buvo kalbėta apie tolesnį ir prasmingesnį Rašytojų sąjungos valdybos darbą bei asociacijos veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *