„Lucko suvažiavimas – rašytojų, poetų ir vertėjų forumas"

Lietuvos rašytojų sąjungos padalinys „Viešoji Įstaiga Rašytojų sąjungos fondas” jau ne pirmus metus, teikdamas projektus LR Užsienio reikalų ministerijai ir gaudamas jos finansinę paramą, organizuoja Lietuvos rašytojų susitikimus ir bendrus renginius su Rytų Europos šalių kūrėjais. Šių metų projektas – „Lucko suvažiavimas – rašytojų, poetų ir vertėjų forumas”– vyko rugsėjo 25-29 dienomis Lucke..
Ne atsitiktinai buvo pasirinktas šis miestas: 1429 m. sausio 9−29 d. vyko didysis suvažiavimas: tada Lietuvos ir Lenkijos valdovai − Vytautas bei Jogaila, – o taip pat Šv. Romos imperijos imperatorius ir Vengrijos karalius Zigmantas I susitiko Lucke Vidurio ir Rytų Europos klausimų aptarti. Suvažiavimo iniciatorius buvo Zigmantas I. Jame taip pat dalyvavo Maskvos, Tverės didžiųjų kunigaikščių, popiežiaus, Kryžiuočių ordino, Bizantijos imperatoriaus, Danijos, Moldovos, Aukso ordos, Riazanės ir kiti pasiuntiniai.
Į šią simbolinę vietą Forumo organizatoriai – Birutė Jonuškaitė ir Vytautas Dekšnys – šį kartą sukvietė ne politikos, o kultūros žmones iš Baltarusijos, Moldovos, Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos aptarti Vidurio ir Rytų Europos literatūrų ir kultūrų klausimus, pasikalbėti apie tai, ką rašytojai gali nuveikti visų šalių sandraugos vardan, kuo čia galėtų prisidėti literatūra, vertimai, susitikimai su kitų šalių kūrėjais. Forumo, kurį globojo Lucko gubernatorius, buvęs Ukrainos ambasados Lietuvoje Ypatingasis ir Įgaliotasis ambasadorius Borisas Klimčiukas, ir toliau mielai bendradarbiaujantis su Lietuva, visada remiantis kultūros žmonių idėjas, renginiai plačiai pasklido po visą miestą: įvairiose mokyklose, bibliotekose visų dalyvaujančių šalių autoriai skaitė savo kūrybą, diskutavo šiuolaikinės literatūros temomis, aktorė Birutė Mar Lucko teatre vaidino monopjesę „Poetė”, o miesto meno galerijoje buvo atidaryta dailininko Romo Oranto grafikos darbų paroda, vyko vertimų dirbtuvės, o taip pat muzikos ir poezijos renginys – „Magnus Ducatus Poesis”. Siūlome paskaityti vertimo dirbtuvių Lucke metu į lietuvių kalbą išverstos keleto Forumo dalyvių iš Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Lenkijos poezijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *