Rezidencijos

Lietuvos rašytojų sąjunga glaudžiausiai bendradarbiauja su Tarptautiniais rašytojų ir vertėjų namais Ventspilyje bei Baltijos rašytojų ir vertėjų centru Visbyje. Šie centrai visus metus priima rašytų bei vertėjų paraiškas ir kviečiasi literatūros ekspertus pas juos apsistoti ir padirbėti. Kiekvienais metais daug rašytojų ir vertėjų iš Lietuvos atrenkami į šias rezidencijas. 

 

Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje (Latvija)

Namai įsikūrę istoriniame XVIII amžiaus miesto rotušės pastate, esančiame senamiestyje, šalia naujosios Ventspilio bibliotekos. Pastatas buvo rekonstruotas ir pritaikytas kūrybiniam darbui bei literatūrinei veiklai. Namuose yra įrengtos septynios gyvenamosios patalpos, kompiuterių kambarys, skaitykla, virtuvė, šalia – nedidelis sodas, rekreacinė zona, automobilių stovėjimo aikštelė. Idėja įkurti šiuos namus kilo rašytojai Norai Ikstenai.

Stažuotę laimėjusiam rašytojui/vertėjui bus suteiktos būtinos gyvenimo ir darbo sąlygos: gyvenamoji vieta, stipendija iki 280 EUR (iš šios sumos kiekvieną savaitę bus išskaičiuojamas 30 EUR apsistojimo mokestis), galimybė sutikti rašytojus / vertėjus iš Latvijos ir kitų pasaulio šalių, dalyvauti bendruose projektuose ir seminaruose. Pasibaigus stažuotei, stipendiatas turi užpildyti ataskaitą ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nusiųsti adresu: ibalode@yahoo.com.

Daugiau informacijos apie stažuotės sąlygas ieškokite: http://www.ventspilshouse.lv.

Užpildyti paraiškos formą galite čia: http://www.ventspilshouse.lv/anketa_en.php

Paraiškų skaičius neribojamas, tačiau pirmenybė teikiama pretenduojantiems pirmą kartą.

Projekto organizatoriai: Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje, Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Ventspilio savivaldybė, Latvijos literatūros centras.

 

Baltijos rašytojų ir vertėjų centras Visbyje (Švedija)

Baltijos rašytojų ir vertėjų centras (Baltic Centre for Writers and Translators ) – tai rašytojams ir vertėjams skirtas tarptautinis rezidencijų centras Gotlando saloje esančiame Visbio mieste (Švedijoje). Centras įkurtas 1993 metais ir nuo tada aktyviai vykdo savo veiklą ir prisideda prie regiono literatūrinio tinklo kūrimo. Čia literatūros profesionalai gali netrukdomi užsiimti savo darbais, bendrauti, susipažinti, aptarti ateities planus, projektus, iniciatyvas. Centre patogiam darbui ir poilsiui įrengta vienuolika kambarių, rezidentai priimami visus metus.

Rezidentai gali naudotis puikiai aprūpinta bendra virtuve, biblioteka, bendromis darbo erdvėmis, rezidencijos patalpose įrengta pirtimi bei namų kino zona, dviračiais.

Pildyti paraiškas gali rašytojai ir vertėjai iš viso pasaulio, tačiau prioritetas teikiamas  literatūros profesionalams iš Baltijos regiono šalių bei Skandinavijos: Lietuvos, Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos.

Atrinktiems kandidatams nemokamai suteikiamas kambarys/ studija. Rezidencija gali trukti nuo trijų iki penkių savaičių (tačiau pasirinktinai galima nurodyti ir trumpesnį laikotarpį). Kelionės išlaidos dalyviams nėra finansuojamos.

Daugiau informacijos apie sąlygas ieškokite: http://www.bcwt.org/GetDoc?meta_id=1361

Užpildyti paraiškos formą galite čia: http://www.bcwt.org/GetDoc?meta_id=1403

Rėmėjai: Švedijos menu taryba ir Gotlando savivaldybė.

 

Tarptautinis rašytojų ir vertėjų centras Nidoje (Lietuva)

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras Nidoje – vienintelė tokio pobūdžio įstaiga Lietuvoje. Centras suteikia šalies ir užsienio rašytojams bei vertėjams išskirtines sąlygas gyventi ir kurti nuostabiame gamtos kampelyje – Nidoje. Pagrindinis tarptautinio rašytojų ir vertėjų centro tikslas – plėtoti daugiašalius kultūrinius, kūrybinius, pažintinius mainus, siekiant, kad Lietuvos literatūra juose visąlaik veiktų kaip stipri, nuolatinio dėmesio verta partnerė. Šiam tikslui įgyvendinti rašytojams ir vertėjams iš Lietuvos bei įvairių pasaulio šalių Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Nidoje bus sudaromos palankios sąlygos nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių gyventi ir dirbti, puoselėti ir plėsti tarptautinę kultūrinę patirtį, tobulinti bendravimo įgūdžius, rengti savo kūrybos pristatymus svečios šalies literatūrinėse bendruomenėse, dalytis patirtimi, dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, konferencijose, seminaruose.

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras duris atvėrė 2018 metų pirmame ketvirtyje buvusioje mokymo bazėje atlikus kapitalinį remontą ir pritaikius ją funkcionuoti ištisus metus Dviejuose nameliuose – devyni vienviečiai kambariai su visais patogumais, interneto ryšiu ir kompiuteriais.

Rašytojai ir vertėjai, norintys užsisakyti kambarį, gali tai padaryti apsilankę tinklapyje www.tvrc.lt

Savo pageidavimus, nurodydami kambario numerį bei buvimo laikotarpį, pateikite elektroniniu paštu info@tvrc.lt

Informacija telefonu +370 611 06538

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos administracijos informacija