Rezidencijos

Lietuvos rašytojų sąjunga glaudžiausiai bendradarbiauja su Tarptautiniais rašytojų ir vertėjų namais Ventspilyje bei Baltijos rašytojų ir vertėjų centru Visbyje. Šie centrai visus metus priima rašytų bei vertėjų paraiškas ir kviečiasi literatūros ekspertus pas juos apsistoti ir padirbėti. Kiekvienais metais daug rašytojų ir vertėjų iš Lietuvos atrenkami į šias rezidencijas. 

 

Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje (Latvija)

Namai įsikūrę istoriniame XVIII amžiaus miesto rotušės pastate, esančiame senamiestyje, šalia naujosios Ventspilio bibliotekos. Pastatas buvo rekonstruotas ir pritaikytas kūrybiniam darbui bei literatūrinei veiklai. Namuose yra įrengtos septynios gyvenamosios patalpos, kompiuterių kambarys, skaitykla, virtuvė, šalia – nedidelis sodas, rekreacinė zona, automobilių stovėjimo aikštelė. Idėja įkurti šiuos namus kilo rašytojai Norai Ikstenai.

Stažuotę laimėjusiam rašytojui/vertėjui bus suteiktos būtinos gyvenimo ir darbo sąlygos: gyvenamoji vieta, stipendija iki 280 EUR (iš šios sumos kiekvieną savaitę bus išskaičiuojamas 30 EUR apsistojimo mokestis), galimybė sutikti rašytojus / vertėjus iš Latvijos ir kitų pasaulio šalių, dalyvauti bendruose projektuose ir seminaruose. Pasibaigus stažuotei, stipendiatas turi užpildyti ataskaitą ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nusiųsti adresu: ibalode@yahoo.com.

Daugiau informacijos apie stažuotės sąlygas ieškokite: http://www.ventspilshouse.lv.

Užpildyti paraiškos formą galite čia: http://www.ventspilshouse.lv/anketa_en.php

Paraiškų skaičius neribojamas, tačiau pirmenybė teikiama pretenduojantiems pirmą kartą.

Projekto organizatoriai: Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai Ventspilyje, Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Ventspilio savivaldybė, Latvijos literatūros centras.

 

Baltijos rašytojų ir vertėjų centras Visbyje (Švedija)

Baltijos rašytojų ir vertėjų centras (Baltic Centre for Writers and Translators ) – tai rašytojams ir vertėjams skirtas tarptautinis rezidencijų centras Gotlando saloje esančiame Visbio mieste (Švedijoje). Centras įkurtas 1993 metais ir nuo tada aktyviai vykdo savo veiklą ir prisideda prie regiono literatūrinio tinklo kūrimo. Čia literatūros profesionalai gali netrukdomi užsiimti savo darbais, bendrauti, susipažinti, aptarti ateities planus, projektus, iniciatyvas. Centre patogiam darbui ir poilsiui įrengta vienuolika kambarių, rezidentai priimami visus metus.

Rezidentai gali naudotis puikiai aprūpinta bendra virtuve, biblioteka, bendromis darbo erdvėmis, rezidencijos patalpose įrengta pirtimi bei namų kino zona, dviračiais.

Pildyti paraiškas gali rašytojai ir vertėjai iš viso pasaulio, tačiau prioritetas teikiamas  literatūros profesionalams iš Baltijos regiono šalių bei Skandinavijos: Lietuvos, Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos.

Atrinktiems kandidatams nemokamai suteikiamas kambarys/ studija. Rezidencija gali trukti nuo trijų iki penkių savaičių (tačiau pasirinktinai galima nurodyti ir trumpesnį laikotarpį). Kelionės išlaidos dalyviams nėra finansuojamos.

Daugiau informacijos apie sąlygas ieškokite: http://www.bcwt.org/GetDoc?meta_id=1361

Užpildyti paraiškos formą galite čia: http://www.bcwt.org/GetDoc?meta_id=1403

Rėmėjai: Švedijos menu taryba ir Gotlando savivaldybė.

 

Tarptautinis rašytojų ir vertėjų centras Nidoje (Lietuva)

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras Nidoje – vienintelė tokio pobūdžio įstaiga Lietuvoje. Centras suteikia šalies ir užsienio rašytojams bei vertėjams išskirtines sąlygas gyventi ir kurti nuostabiame gamtos kampelyje – Nidoje. Pagrindinis tarptautinio rašytojų ir vertėjų centro tikslas – plėtoti daugiašalius kultūrinius, kūrybinius, pažintinius mainus, siekiant, kad Lietuvos literatūra juose visąlaik veiktų kaip stipri, nuolatinio dėmesio verta partnerė. Šiam tikslui įgyvendinti rašytojams ir vertėjams iš Lietuvos bei įvairių pasaulio šalių Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Nidoje bus sudaromos palankios sąlygos nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių gyventi ir dirbti, puoselėti ir plėsti tarptautinę kultūrinę patirtį, tobulinti bendravimo įgūdžius, rengti savo kūrybos pristatymus svečios šalies literatūrinėse bendruomenėse, dalytis patirtimi, dalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, konferencijose, seminaruose.

Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras duris atvėrė 2018 metų pirmame ketvirtyje buvusioje mokymo bazėje atlikus kapitalinį remontą ir pritaikius ją funkcionuoti ištisus metus Dviejuose nameliuose – devyni vienviečiai kambariai su visais patogumais, interneto ryšiu ir kompiuteriais.

Rašytojai ir vertėjai, norintys užsisakyti kambarį, gali tai padaryti apsilankę tinklapyje www.tvrc.lt

Savo pageidavimus, nurodydami kambario numerį bei buvimo laikotarpį, pateikite elektroniniu paštu info@tvrc.lt

Informacija telefonu +370 611 06538

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos administracijos informacija

Tarptautinis Rašytojų ir Vertėjų Centras Rodo saloje (Graikija)  

Svečių namai Rodo saloje, Graikijoje yra atviri rašytojams, vertėjams, literatūros kritikams, socialinių, humanitarinių, gamtos mokslų darbuotojams, dailininkams ir kompozitoriams iš viso pasaulio. Tai centras, įsikūręs ant šlaito, nuo kurio atsiveria vaizdas į Egėjo jūrą. Dalyviams siūloma rami, neformali, maloni darbo aplinka. Rezidencijos programos metu dalyviai skatinami bendradarbiauti su kitais menininkais, kurti apmąstymų kupiną erdvę, dalyvauti knygų pristatymuose, kūrybinio rašymo seminaruose, skaitymuose ir kt. Taip pat suteikiama galimybė individualiam darbui.

Name yra 9 vienviečiai kambariai ir 1 dvivietis. Siūloma naudotis bendra svetaine ir virtuve, nemokamu WIFI. Centras taipogi suteikia švarią patalynę.

Aplikuojantys kandidatai turi nurodyti projektą, kurį vystys viešnagės metu, jo svarbą bei aktualumą. Paraiškos turi būti užpildytos kruopščiai, tiksliai ir išsamiai. Prie paraiškų taip pat turi būti pridėtas gyvenimo aprašymas, įskaitant rašytojo kūrinius, darbo pavyzdys (pageidautina – išverstas į anglų kalbą), to darbo recenzija (taipogi išverstas į anglų kalbą), nuotrauka – rašysenos pavyzdys, jei kandidatas prozininkas ar poetas.

Atrinktiems dalyviams bus suteikiamas apgyvendinimas. Maisto ir kelionių išlaidos nėra finansuojamos. Programos trukmė: 2-6 savaitės.

El. paštas:

info@writerscenter.gr

Mob. Tel. nr:

+302241032510

 

The AiR Tilburg (Olandija)

„The AiR Tilburg Netherlands“ programa yra Olandijos SEA fondo organizacijos dalis. Ši rezidencijos programa siūlo unikalią, kūrybišką aplinką Tilburgo (Olandija) miesto centre profesionaliems kūrėjams turintiems ne mažiau nei 25 metus. Kiekvienais metais reziduoja 6-10 profesionalių menininkų ir akademikų.

 Rezidentūros tikslai:

  • Remti meno kūrimą ir meno teorijos plėtrą.
  • Suaktyvinti meno ir praktikos diskursą vietiniame ir globaliame kontekste.
  • Skatinti ir perduoti kritinę, tyrimais pagrįstą meno produkciją.

Du dalyviai gali gauti pilnai finansuojamą rezidenciją, į kurią įskaičiuota studija, 550 € stipendija kiekvieną mėnesį, paroda ar knygos/projekto pristatymas, nemokami pusryčiai ir kt. Kelionės, vizos ir sveikatos draudimo išlaidos nefinansuojamos.

Aplikavimo forma: https://www.seafoundation.eu/wp-content/uploads/2019/09/NEW-Application-Form-Artists-2020.docx-1.pdf

Aplikuoti gali ir rezidentai turintys finansavimą. Dėl tokios programos galimybės kreiptis į rezidencijos koordinatorių https://www.seafoundation.eu/contact/

Aplikavimo forma: https://www.seafoundation.eu/wp-content/uploads/2019/09/NEW-Application-Form-Artists-2020.docx-1.pdf

Daugiau informacijos apie rezidenciją ir jos sąlygas https://www.seafoundation.eu/artist-in-residence-residencies/

Mob. Tel. nr.: +31 (0)13 544 44 95

El. paštas info@seafoundation.eu

 

„Zvona i Nari“ rezidencija Ližnjan, Kroatija

 „Zvona i Nari“ yra biblioteka įsikūrusi Ližnjan kaime (Kroatija), siūlanti kūrybines atostogas literatams iš viso pasaulio. Rezidencijos vieta suteikia nemokamą namą apsistoti mainais už bendradarbiavimą su vietiniais literatūrinės bendruomenės nariais. Pagrindinė rezidencijos sąlyga – literatūrinio projekto vykdymas. Viešnagės trukmė individuali. Dalyviams kelionės bei maisto išlaidos nėra finansuojamos.

Paraiškas siųsti zvonainari@gmail.com. Reikalaujama pateikti trumpą projekto, kurį ruošiatės vykdyti rezidencijoje, aprašymą, savo trumpą biografiją, bibliografinį sąrašą, parašyti, kaip prisidėsite prie bendruomenės ir kokias veiklas galėsite pasiūlyti (vieši skaitymai, knygų pristatymai, seminarai). Laiške privaloma nurodyti norimą viešnagės trukmę, atvykimo ir išvykimo datas, kartu su jumis atvykstančiųjų asmenų skaičių ir išsamią kontaktinę informaciją.

Daugiau informacijos apie rezidenciją https://www.zvonainari.hr/residency

Mob. Tel. Nr.: 00 385 52 540 642

 

Boljasko fondas: Boljasko mokslų centras (Italija)

Boljasko fondas Italijoje (The Bogliasco Foundation) kasmet suteikia galimybę virš 50 menininkų vizituoti Ligurijos regione, prie Viduržemio jūros įsikūriusiame Boljasko mieste. Menininkui suteikiamas pilnai finansuojamas apgyvendinimas ir privati studija. Kelionės išlaidos nefinansuojamos.

Norėdami pretenduoti į rezidencijos vietą, kandidatai turi nurodyti reikšmingiausius pasiekimas savo disciplinoje. Studentai pretenduoti negali.

Įprasta rezidavimo trukmė – mėnesis (32-33 dienos). Paraiškų teikimo terminai: sausio 15 d. – rezidencijoms kitą rudens semestrą; balandžio 15 d. – rezidencijoms kitam pavasario semestrui.

Internetinę paraišką galite pildyti čia https://www.bfny.org/en/apply

Mob. Tel. Nr.: +1 212.486.0874

El. paštas: info@bfny.org

 

RADAR rezidentūra Sofijoje (Bulgarija)

Radar yra 2018 metais įkurtas nepriklausomas meno centras, įsikūręs Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Ši programa sieka skatinti naujus kūrybos metodus, ieškoti unikalių formų, įtraukti visuomenę į dialogą svarbiomis temomis. Rezidencijoje labiausiai laukiami menininkai sugebantys ir norintys priešintis sistemai, atkreipiantys dėmesį į juos supantį pasaulį, mokantys meniškai susieti įvairias sritis bei išlipti iš komforto zonos. Rezidentūros metu jūsų darbas bus pristatytas plačiajai visuomenei, būsite supažindinti su kultūros agentais bei kitais įtakingais menininkais. Rezidencijos trukmė – 1-4 savaitės. Suteikiamas nemokamas apgyvendinimas pačiame miesto centre. Kelionės išlaidos nefinansuojamos.

Teikiant paraišką būtini šie dokumentai: kūrybinis CV (iki 1000 žodžių), iki 20 puslapių savo kūrybos (anglų kalba), motyvacinis laiškas (kodėl norite atvykti į Radar Sofija), dvi galimas viešnagės datas (ne anksčiau kaip mėnesis po paraiškos pateikimo). Paraiškas siųsti adresu applications@radarsofia.or.

Daugiau informacijos apie sąlygas galite rasti http://radarsofia.org/faq/

Mob. Tel. Nr.: 886829226

El. paštas info@radarsofia.org