Po renovacijos atidarytas Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejus

Spalio 23 d. po pusantrų metų renovacijos lankytojams duris atvėrė rašytojo Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejus Subartonyse, Varėnos rajone. Subartonyse prabėgo rašytojo jaunystė, vėliau Vincas Mickevičius-Krėvė čia grįždavo rinkti dainų ir padavimų, jie gulė į žymiausius literatūros klasiko kūrinius. Muziejaus atidaryme dalyvavo ir rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė-Augustinienė.

Lietuvių literatūros klasiko V.Krėvės-Mickevičiaus (1882–1954) memorialinis muziejus Subartonių kaime įkurtas 1966 metais. Prieš tai gyvenamasis Mickevičių namas – XIX amžiaus dzūkiška pirkia šiaudiniu stogu – remontuota, surinkti rašytojui ir jo tėvams priklausę baldai. Šioje sodyboje V.Krėvė-Mickevičius gimė ir iki 1904 metų gyveno, paskutinį kartą gimtinėje jis lankėsi maždaug 1934 metais. 1992 metais iš JAV į Subartonių kaimo kapinaites parvežti ir perlaidoti rašytojo bei jo žmonos Onos Rebekos palaikai.

Siekiant populiarinti V. Krėvės- Mickevičiaus asmenybę, jo indėlį į lietuvių literatūrą, kitąmet planuojama įsteigti rašytojo vardo premiją.

Po poros savaičių atnaujintame muziejuje lankytojus pasitiks interaktyvi ekspozicija, apie rašytoją baigiamas kurti filmas.

 

Rašytojų sąjungos pirmininkė, rašytoja Birutė Jonuškaitė-Augustinienė. Algimanto Černiausko nuotrauka.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *