Rašytojų sąjungos valdybos posėdis (2019 11 19)

2019 m. lapkričio 19 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis.

Nuspręsta siūlyti kandidatus premijoms: Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premijai – Kęstutį Navaką už knygas „Net ne“ (eilėraščiai; 2018), „Privatus gyvulėlių gyvenimas“ (romanas; 2018) ir „Lyrika plius“ (šiuolaikinės lietuvių poezijos rinktinė, sudarytojas K. Navakas; 2019); Vaikų literatūros premijai – už nuopelnus vaikų literatūros srityje (už literatūros kūrinį / kūrinius) siūlyti Dainių Gintalą, Ritą Latvėnaitę ir Sigitą Poškų; už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (už projektus, literatūrines-kūrybines akcijas, literatūros kritiką ir kt.) siūlyti Gintarę Adomaitytę. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ siūloma apdovanoti Andrių Jakučiūną (už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes),  Viktorą Rudžianską (už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą), Eriką Drungytę  (už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje) ir Giedrę Kazlauskaitę (už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą). Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus Vilniaus miestui ir miestiečiams siūloma apdovanoti Viešąją įstaigą „Rašytojų klubas“.

Patvirtinta Rašytojų sąjungos premijos vertinimo komisija: Giedrė Kazlauskaitė, Herkus Kunčius, Mindaugas Kvietkauskas, Algimantas Mikuta, Undinė Radzevičiūtė. Į Liudo Dovydėno premijos vertinimo komisiją Valdyba delegavo Danutę Kalinauskaitę ir Donatą Mitaitę; į Kristijono Donelaičio atminimo medalio „Širdings brolau“ skyrimo komisiją deleguotas Vladas Braziūnas.

Posėdyje buvo paskelbtas preliminarus Poezijos pavasario svečių sąrašas, patvirtinta festivalio konferencijos tema „Poetai ir barikados“.

Į Rašytojų sąjungą priimti du nauji nariai – Justė Vinder (Vaiva Rykštaitė) ir Viktoras Gulbinas. Buvo svarstyti dar dviejų kandidatų – Aušros Jurgutienės ir Gintaro Lazdyno – prašymai priimti į asociaciją. Jų pavardes nutarta įrašyti į slapto balsavimo biuletenį. Nuodugniau susipažinę su šių kandidatų kūryba, Valdybos nariai artimiausiame posėdyje nuspręs, ar jie taps Rašytojų sąjungos nariais.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

 

LRS valdyba ir pirmininkė Birutė Jonuškaitė

 

Nauja LRS narė Vaiva Rykštaitė

 

Naujas LRS narys Viktoras Gulbinas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *