Rašytojų sąjungos Valdybos posėdis (2020 06 16)

2019 m. birželio 16 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis.

Nutarta liepos 10 d. sušaukti Lietuvos rašytojų sąjungos eilinį suvažiavimą. Jeigu nesusirinktų kvorumas, pakartotinis būtų rengiamas liepos 17 d.

Nuspręsta siūlyti kandidatus premijoms: Nacionalinei kultūros ir meno premijai – Alvydą Šlepiką (už septynerių metų nuopelnus) ir  Vytautę Žilinskaitę (už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną); Vyriausybės kultūros ir meno premijai – Gintarą Patacką, Renatą Šerelytę ir Dovilę Zelčiūtę; Antano Baranausko premijai – Saulių Šaltenį už romaną „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“ (Tyto alba, 2020); Vlado Šlaito premijai – Gintautą Dabrišių už eilėraščių knygą „Baltas iš manęs“ (Kaunas : Kauko laiptai, 2019); Aldoną Eleną Puišytę nutarta siūlyti LR kultūros ministerijos apdovanojimui „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Į Vaižganto premijos vertinimo komisiją Valdyba delegavo tris rašytojus – Jurgitą Jasponytę, Gediminą Kajėną ir Danielių Mušinską. Dar tris narius deleguos Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Buvo svarstytas Akvilinos Cicėnaitės (Akvilinos Charles) prašymas priimti į asociaciją. Nuspręsta jos pavardę įrašyti į slapto balsavimo biuletenį. Artimiausiame posėdyje Valdybos nariai nuspręs, ar ji taps Rašytojų sąjungos nare.

 

 

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *