Rašytojų sąjungos valdybos posėdis (2020 09 28)

2020 m. rugsėjo 28 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis.

Nuspręsta siūlyti kandidatus premijoms: Jaunojo menininko premijai – Ievą Toleikytę už knygą „Raudonas slidus rūmas“ (LRS leidykla, 2020) ir Mantą Balakauską už knygą „Apmaudas“ (LRS leidykla, 2020); Metų debiuto premijai – Liną Simutytę už apsakymų knygą „Miesto šventė“ (Kauko laiptai, 2020); Bronio Savukyno premijai – „Literatūros ir meno“ vyriausiąjį redaktorių Gytį Norvilą; Kultūros ministerijos premijai už publicistiką – Birutę Jonuškaitę už knygą „Laikas ir likimai“ (Homo liber, 2019); Vytauto Kubiliaus premijai – Gintarę Adomaitytę už recenzijas ir literatūros kritikos straipsnius periodikoje; Ievos Simonaitytės premijai – Ritą Latvėnaitę už knygą „Kas tas Asis?“ (LRS leidykla, 2018); Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premijai – Dovilę Zelčiūtę už knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“ (Kauko laiptai, 2020).

Į Vytauto Kubiliaus premijos vertinimo komisiją Valdyba delegavo dvi rašytojas – Audingą Peluritytę ir Renatą Šerelytę.

Rašytojų sąjungos gretas papildė du nauji nariai – Akvilina Cicėnaitė (Akvilina Charles) ir Mindaugas Jonas Urbonas.

Buvo svarstyti dar keturių kandidatų – Evelinos Daciūtės, Pranciškos Reginos Liubertaitės, Gerdos Jankevičiūtės ir Tomo Vyšniausko – prašymai priimti į asociaciją. Nuspręsta Tomo Vyšniausko pavardę įrašyti į slapto balsavimo biuletenį, su Evelinos Daciūtės ir Pranciškos Reginos Liubertaitės kūryba Valdybos nariai panoro susipažinti nuodugniau. Gerdos Jankevičiūtės   kandidatūrą Valdyba svarstys, kai ji išleis naują knygą ir pateiks prašymą stoti į LRS.

Posėdyje buvo kalbėta apie „Poezijos pavasario 2021“ svečius ir almanacho sudarytojus, apie Naujamiesčio seniūnijos bendruomenės siūlomą idėją atnaujinti Žemaitės skverą Vilniuje.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *