Spalio 9 d. įvyko Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos posėdis

Valdyba patvirtino Poezijos pavasario 2019 rengėjų grupę, buvo informuota apie svečius, atvyksiančius į festivalį (žada atvykti poetai iš Airijos, Čekijos, Čilės, Estijos, Graikijos, Indijos, JAV, Latvijos, Lenkijos, Olandijos).

Nuspręsta siūlyti kandidatus premijoms: Jaunojo kūrėjo premijai – Dovilę Kuzminskaitę, Metų debiuto premijai – Virginiją Rimkaitę (už knygą „21 a“); Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premijai – Kęstutį Navaką (už laiškų ir eilėraščių knygą „Lorelei“, eilėraščių knygą „Net ne“, esė knygą „Gero gyvenimo kronikos“, romaną „Privatus gyvulėlių gyvenimas“); Kultūros ministerijos premijai už publicistiką – Vytautą Čepą ir Donatą Petrošių; Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ siūloma apdovanoti Stanislovą Abromavičių (už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes),  Gintarę Adomaitytę (už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą) ir Juozą Šikšnelį (už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje).

Patvirtinta Rašytojų sąjungos premijos vertinimo komisija: Giedrė Kazlauskaitė, Herkus Kunčius, Mindaugas Kvietkauskas, Aidas Marčėnas, Algimantas Mikuta. Į Vytauto Kubiliaus premijos vertinimo komisiją Valdyba delegavo – Virginiją Cibarauskę ir Rimantą Kmitą, į Nacionalinio vaikų literatūros konkurso vertinimo komisiją – Gintarę Adomaitytę ir Liudviką Jakimavičių;

Į Rašytojų sąjungą priimti du nauji nariai – Ilona Ežerinytė ir Saulius Kanišauskas. Buvo svarstyti dar keturių kandidatų – Loretos Jastramskienės, Galinos Orlovos, Gintaro Kaltenio ir Sauliaus Spurgos – prašymai priimti į asociaciją. Loretos Jastramskienės ir Sauliaus Spurgos pavardes nutarta įrašyti į slapto balsavimo biuletenį. Nuodugniau susipažinę su šių kandidatų kūryba, Valdybos nariai artimiausiame posėdyje nuspręs, ar jie taps Rašytojų sąjungos nariais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *