Sveikiname Virgilijų Čepliejų, tapus šių metų Šv. Jeronimo premijos laureatu!

Virgilijui Čepliejui 2018 m. Šv. Jeronimo premija skirta už meistriškus tiek klasikos, tiek šiuolaikinės literatūros vertimus, už gebėjimą perteikti kūrinių daugiabalsiškumą.

Šv. Jeronimo premijos komisija – vertėja Daiva Daugirdienė, kalbininkė Donata Mitaitė, vertėja Aida Krilavičienė, vertėja Kristina Sprindžiūnaitė ir Kultūros ministerijos atstovė Rasa Balčikonytė.

Virgilijus Čepliejus, verčiantis jau beveik 50 metų, yra išvertęs per 50 grožinės literatūros kūrinių ir pjesių teatrams, tarp jų nemažai knygų, priskirtinų pasaulio literatūros aukso fondui, kaip antai: Charles’o Dickenso „Didieji lūkesčiai“, George’o Orwello „1984-ieji“, Johno Steinbecko „Konservų gatvė“, Saulo Bellow „Hercogas“,  Johno Gardnerio „Rudens šviesa“, Grahamo Greene’o „Garbės konsulas“, Williamo Somerseto Maughamo „Pyragai ir alus“.

Virgilijus Čepliejus daug nuveikė vaikų ir jaunimo literatūros vertimo baruose. Iš vertimų vaikams ir jaunimui pažymėtini Louiso Sacharo „Duobės“ (IBBY Lietuvos skyriaus premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą), „Maži žingsneliai“, „Berniukas be veido“, „Berniukas mergaičių tualete“, Sue Townsend „Slaptas Adriano Moulo dienoraštis“, Vince’o Vawter „Laikraščių berniukas“. 2006 m. Virgilijus Čepliejus įtrauktas į IBBY garbės sąrašą. Dvi paskutinės jo kūrybingai išverstos knygos vaikams (nauji garsiųjų kūrinių vertimai) – Roberto Louiso Stevensono „Lobių sala“ (pateko į skaitomiausių knygų penketuką) ir Marko Twaino „Tomo Sojerio nuotykiai“.

Virgilijus Čepliejus neabejotinai yra toks vertėjas, kuris stengiasi perteikti autoriaus stilių. Jo vertimas visada plaukia be galo natūraliai, nekliūva, nerėžia ausies, vertėjas nebado akių savo meistryste.

2018 m. Šv. Jeronimo premijų laureate tapo ir lietuvių literatūros vertėja į lenkų kalbą lzabela Korybut-Daszkiewicz (komisija – vertėja Birutė Jonuškaitė, vertėja Irena Aleksaitė, vertėjas Vyturys Jarutis, vertėja Laima Masytė ir Kultūros ministerijos atstovė Rasa Balčikonytė).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *