Vertėjai Marijanai Kijanovskai skirta Nacionalinė Taraso Ševčenkos premija

Vlado Braziūno nuotrauka

Lietuvių poezijos bičiulei ukrainiečių poetei, vertėjai, prozininkei Marijanai Kijanovskai paskirta Nacionalinė Taraso Ševčenkos premija už eilėraščių knygą „Babin Jaras. Balsais“.

Bendradarbiaudama su lietuvių autoriais, Marijana Kijanovska išvertė A. A. Jonyno, K. Navako, V. Braziūno, D. Kajoko, G. Norvilo, A. Žagrakalytės, G. Kazlauskaitės ir daugelio kitų lietuvių poetų kūrybos. Išleistos jos sudarytos ir išverstos G. Grajausko ir M. Buroko poezijos rinktinės, ji parengė ir lietuvių poezijai skirtą žurnalo Kurjer Kryvbasu numerį. 2017 m. apdovanota Poezijos pavasario prizu už lietuvių poezijos vertimus.

Poetė – aktyvi tarptautinio projekto „Magnus Ducatus Poesis“ dalyvė. Kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga trejus metus rengė lietuvių, ukrainiečių ir baltarusių literatūros vertimo dirbtuves „Daugiabalsė Lvove“, buvo viena iš Literatūros vertėjų asociacijos surengtų lietuvių ir ukrainiečių prozos vertimo dirbtuvių Druskininkuose vadovų. 2011 m. Poezijos pavasario viešnia, 2015 m. dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos vertėjų rezidencijų programoje Palangoje.

Premija Marijanai Kijanovskai buvo skirta kartu su prozininku, eseistu Tarasu Prochasko, kurio kūrinių yra išversta į lietuvių kalbą, jis yra dalyvavęs festivalyje „Europos literatūros dienos“ Šiauliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *