Vilniaus miesto rotušėje įteikta mero premija bei Laimono Noreikos vardo apdovanojimas

Vilniaus rotušėje šiandien įteikta mero premija poetei Jurgitai Jasponytei-Burokienei už poezijos rinkinį „Vartai Auštrieji“, o Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui – skaitovui Giedriui Arbačiauskui.

„Jau daugiau kaip pusšimtį metų skaičiuojantis „Poezijos pavasaris“ tampa neatsiejama Vilniaus gyvenimo dalimi. Kasmet laukdami šios literatūros, meno ir poezijos šventės, galime iš naujo atrasti miestą kūrėjų akimis. Tą šiemet mums puikiai leido padaryti ir premijos laureatė J. Jasponytė-Burokienė – man didelė garbė įteikti mero premiją būtent šiai kūrėjai. Linkiu neblėstančio įkvėpimo ir dėkoju už meilę sostinei“, – kalbėjo vicemerė Edita Tamošiūnaitė, mero vardu įteikusi premiją kūrėjai.

 

Poetė Jurgita Jasponytė. Vlado Braziūno nuotrauka.

 

Šiandien įteiktas ir Laimono Noreikos vardo apdovanojimas geriausiam 2020 m. tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui – skaitovui įteikiamas teatro, televizijos, kino aktoriui, skaitovui, dainų autoriui, atlikėjui, filmų garsintojui Giedriui Arbačiauskui.

 

Aktorių Giedrių Arbačiauską sveikina vicemerė Edita Tamošiūnaitė. Aušros Kaziliūnaitės nuotrauka.

 

„Poezijos pavasaris“ rengiamas nuo 1965 m. Tai žymiausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą pristato Lietuvos ir užsienio  poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai,  muzikai, fotografai, dailininkai. Poezijos ir meno  mylėtojams per dvi savaites pristatoma išsami šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Šiemet festivalis dėl pandemijos persikėlė į vasarą ir visų literatūros mylėtojų laukia iki rugpjūčio 9 d., kai vyks baigiamasis festivalio vakaras VU M. K. Sarbieviaus kieme (Universiteto g. 3).

 

Parengta pagal vilnius.lt informaciją. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *