Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklo susitikimas

Maria Esko nuotrauka

Poezijos pavasario festivalio metu įvyko ir Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklo 4-asis susitikimas. Jame dalyvavo projekto partneriai iš Latvijos ir Estijos, kultūrinių leidinių Estonian Literary Magazine bei Vilnius Review atstovai.

Susitikimo metu kalbėta apie Baltijos šalių kultūrinius ir literatūrinius ryšius, su Covid-19 pandemija susijusius iššūkius, bendro literatūros žurnalo anglų kalba The Baltic Review rengimo darbus, bei Baltijos asamblėjos literatūros premijos laureatų knygų leidybos trijose Baltijos šalyse finansavimo klausimus.

Rugpjūčio 4 d. Rašytojų klube Vilniuje surengti pirmieji Poezijos pavasario festivalio istorijoje Baltijos šalių poetų skaitymai, kuriuose dalyvavo poetė iš Estijos Berit Kaschan, poetai iš Latvijos Henriks Eliass Zegners ir Toms Treibergs; lietuvių poetai Aušra Kaziliūnaitė, Rimas Užgiris, Marius Burokas bei vertėjai Agnė Bernotatitė-Jakubčionienė ir Vytautas Dekšnys.

Maria Esko nuotrauka

Rugpjūčio 5 d. Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklo dalyviai vyko į Kauną, kur apsilankė Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir dalyvavo Baltijos šalių poetų skaitymuose, vykusiuose muziejaus kieme. Dalyvavo svečiai iš Estijos Berit Kaschan ir Urmas Vadi, svečiai iš Latvijos Henriks Eliass Zegners ir Toms Treibergs, lietuvių poetės Tautvyda Marcinkevičiūtė ir Erika Drungytė.

Maria Esko nuotrauka

Į projekto susitikimą atvykę Estijos rašytojų sąjungos pirmininkas Tiit Aleksejev ir Latvijos rašytojų sąjungos pirmininkas Arno Jundze bendravo su žurnalistais.

Sekantis Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklo susitikimas suplanuotas Rygoje, festivalio “Poezijos dienos” metu.

 

 

 

Projektą Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklas iš dalies finansuoja Nordic Culture Point ir Lietuvos kultūros taryba

Projektą The Baltic Review finansuoja Baltijos kultūros fondas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *