Skelbiamas 2013 metų pirmosios knygos konkursas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia pirmosios knygos (poezijos ir prozos) 2013 metų konkursą, kuriame gali dalyvauti ne vyresni kaip 35 metų literatai, norintys išleisti savo debiutinę knygą. Konkursas šioje leidykloje rengiamas kasmet nuo 1994 metų, o savo pirmąsias knygas konkurso knygų serijoje išleido dabar tokie žinomi rašytojai kaip Laura Sintija Černiauskaitė, Andrius Jakučiūnas, Renata Šerelytė ir kiti.

Pirmosios knygos konkurse gali dalyvauti ne vyresni kaip 35 metų literatai. Įprasta teikiamo kūrinio apimtis – 2-5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų). Kompiuteriu surinkto teksto 3 egzemplioriai priimami leidyklos raštinėje vasario 27–28 d. (tel. 85 262 89 45) arba paštu iki vasario 28 d. (K. Sirvydo g. 6, Vilnius LT-01101). Kartu prašome autorių pateikti trumpas žinias apie save, ar publikavotės ir kur (3 egz.).

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta komisija. Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Konkurso laimėtojai bus paskelbti tuose leidiniuose, kuriuose pasirodė šis skelbimas. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuoja.

2012 metais Pirmosios knygos konkurse nugalėtojais tapo Nerijus Cibulskas (g. 1987) su eilėraščių rinkiniu „Nutrinami” bei Marijus Galius (g. 1983) su novelių knyga „Šlapias spalis”. Pastaroji knyga pasirodė pačioje metų pabaigoje, taigi dar tik pradeda kelionę į knygynus ir lauks skaitytojų įvertinimo. „Šlapio spalio” novelės itin skirtingos – tekstuose esama ir fantasy, ir brutalaus natūralizmo, kultūrinės ir pseudoistorinės Lietuvos, Paryžiaus ar Klaipėdos kasdienybės draiskanų fiksavimo. Savotiška skaitytojo provokacija – dabarties personažų egzistencijos banalumas, drungnosios gyvensenos graužatys. Tuo tarpu Nerijaus Cibulsko debiutinėje eilėraščių knygoje mėginama įvardyti racionalaus ir emocinio krūvio sandūras žmoguje, jo apčiuopiamoje tikrovėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *